YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırmızıda geçen yayalara 61 TL
Kırmızı ışıkta geçen 15 yaya ile ters yönde giden 10 bisiklet sürücüsüne 61'er lira para cezası kesildi.
Kırmızıda geçen yayalara 61 TL
07 Mayıs 2010 / 20:04 Güncelleme: 07 Mayıs 2010 / 20:17

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin kent merkezinde gerçekleştirdiği uygulamada, kırmızı ışıkta geçen 15 yaya ile ters yönde giden 10 bisiklet sürücüsüne 61'er lira para cezası kesildi.

Menderes Caddesi'ndeki uygulamada, trafik polisleri kırmızı ışıkta geçen yayalara 61 TL para cezası kesti. Kırmızı ışıkta geçen vatandaşlardan bir kısmı işlerinin acele olduğunu söylemelerine karşı 61'er liralık cezadan kurtulamadı.

Trafik ekiplerinin yaklaşık 20 dakikalık uygulama sırasında 15 yayaya 61'er lira ceza kesen ekipler, ters yönde ilerlediklerini tespit ettikleri 10 bisiklet sürücüsüne de aynı miktarda ceza uyguladı.

Trafik ışıklarının bulunduğu noktalarda vatandaşlara, kırmızı ışıkta geçmenin sakıncalarını anlatan polis memurları, uygulamanın amacının yayaların trafik kuralları hakkında bilinçlendirilmesi ve kazalara sebebiyet vermelerinin önlenmesi olduğunu kaydetti.

Araçlar gibi yayaların da kırmızı ışıkta geçmesinin suç olduğunu ve ceza gerektirdiğini belirten görevliler, vatandaşları trafik kurallarına karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı da bulundular. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler