YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırmızı bültenle aranıyordu, Türkiye'de yakalandı
Kırmızı bültenle aranıyordu, Türkiye'de yakalandı
11 Mayıs 2014 12:14
İtalyan polisi yıllarca 'Adreano' isimli Türk baronu Adnan Güreşçi’yi aradı. Hakkında 'Kırmızı Bülten' çıkarılan Güreşçi, Türkiye'de de uyuşturucu işine girince İstanbul Narkotik'e yakalandı. Baron, şimdi 40 yıl hapis yatacak.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 Mayıs'ta Atatürk Havalimanı'nda Brezilya'dan gelen bir yolcudan şüphelendi. Narkotik dedektör köpekleri yolcunun valizine tepki verdi. Valizin içine saklanmış 5 kilogram kokain bulundu.

Gözaltına alınan Ekvator vatandaşı kurye Jorge W Jaramlasanto, kokaini İstanbul'daki bir otelde buluşacağı Adnan Güreşçi ve Kerem Kahya'ya teslim edeceğini söyledi.

Bunun üzerine Kemerburgaz'daki otele operasyon düzenlendi. Güreşçi ve Kahya gözaltına alındı.

Araştırmada, "Tercümanlık yapıyorum" diyen Güreşçi’nin İnterpol tarafından 'Kırmızı Bülten'le aranan uluslararası bir uyuşturucu kaçakçısı olduğu ortaya çıktı. 

İnsan kaçaklığı da yapmış

İtalyan polisi, ülkelerinde 'Adreano' adını kullanan Adnan Güreşçi'nin 40 yıl hapis cezası aldığı,  ayrıca insan kaçakçılığından da hakkında dosyalar bulunduğunu belirtti. Polis ekipleri, Adnan Güreşçi'nin yaşadığı Beşiktaş'taki evinde de arama yaptı. 

İtalyan polisi teşekkür etti 

İtalyan polis yetkilileri, Türk meslektaşlarına operasyon için teşekkür etti. Adnan Güreşçi'nin iade işlemleri için İtalyan adli makamlarının harekete geçtiği belirtildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler