YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırklareli Üniversitesi'nde bıçaklı zincirli kavga!
Kırklareli Üniversitesi'nde bıçaklı zincirli kavga!
21 Mayıs 2014 23:19
KIRKLARELİ Üniversitesi’nin Kavaklı Yerleşkesi’nde Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle eylem yapan bir grup öğrenciye, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan lehine Kürtçe slogan atmaları nedeniyle başka bir grup tepki gösterdi.

Çıkan arbedede bıçak ve zincirler de kullanılırken, kavga jandarma müdahalesi ile sonlandırıldı.

Kırklareli Üniversitesi Kavaklı Yerleşkesi’nde bir grup öğrenci, bahçede toplanarak Soma’da yaşanan maden faciasını protesto için açıklama yaptı, 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından grubun terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine Kürtçe sloganlar atması üzerine, yerleşkede bulunan başka bir grup öğrenci tepki gösterdi. İki grup arasında tartışma çıktı.

Yerleşke bahçesinde tartışma kısa sürede tekme ve tokatlı kavgaya dönüştü. Bıçak ve zincirlerin de kullanıldığı kavgayı ayırmak için üniversite güvenlik görevlileri yetersiz kalınca jandarmaya haber verildi. Öğrenciler arasındaki kavga jandarmanın müdahalesi ile sonlandırılırken, Jandarmanın üniversite bahçesinde güvenlik amaçlı bekleyişi sürüyor.

Arbedelerde 4 kişi daha yaralandı

Kırklareli Üniversitesi’nin Kavaklı Yerleşkesi’nde iki grup arasında çıkan kavgada 21 yaşındaki T. T. ile 23 yaşındaki M. A.’nın yanı sıra 23 yaşındaki Ş. Ş., Ş. G., jandarma eri A.K. ve jandarma uzman çavuş B.Ö.T. yaralandı. Yaralılar çağrılan ambulanslarla Kırklareli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kırklareli Devlet Hastanesi’nde tedavi altında olan öğrencilerden Şemdin Ş.’nin boynuna aldığı ağır darbe sonucu durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Kavganın ardından jandarma, yerleşke bahçesi ve girişinde güvenlik önlemi alarak öğrencileri uzaklaştırdı. Öğrencilerden Çiğdem Yağcı sadece eylem yaptıkları için kendilerine saldırıldığını öne sürerek, özel güvenlik görevlilerini saldırganlara engel olmamakla suçladı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler