YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırklareli Gezi’de beraat çıkmadı
Kırklareli Gezi’de beraat çıkmadı
21 Şubat 2014 16:14
Kırklareli’de Gezi Parkı olayları sırasında yürüyüş yapan yaklaşık 400 kişi hakkında açılan dava Kırklareli Adliyesi Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mahkemeden herhangi bir beraat kararı çıkmazken, duruşma 24 Mart’a ertelendi.

Kırklareli’de 1-17 Haziran tarihlerinde ’Gezi Parkı’ eylemlerine destek için trafiğe kapalı yolda yürüyüş yapan yaklaşık 400 kişi hakkında açılan bin 238 davanın duruşması bugün başladı. Saat 09.30 sıralarında iddianamenin okunması ile başlayan mahkemede sanıkların avukatları tarafından istenilen beraat kararı mahkemece ’red’ edilirken, duruşma 24 Mart’a ertelendi.

Gezi Parkı sanıklarının Avukatı Emrah Aslan duruşma sonunda yaptığı açıklamada, mahkemeden sanıklar hakkında beraat kararı istediklerini ancak mahkemenin isteği reddettiğini söyledi. Sanıkların normal şartlarda CMK’nın ilgili hükümleri gereğince tensip ile beraber beraat kararı istediklerini dile getiren Av. Aslan, "Anayasa’nın 223’üncü madde A fıkrası gereğince bu suçun oluşmadığına inanıyoruz. Böyle bir suç yok çünkü. O yüzden mahkemeden tensip ve beraat istedik ancak kabul görmedi. Yine usule göre başka da itirazlarımız oldu. 24 Mart’ta savunmalarımızı yapacağız, bilirkişi raporu da gelmiş ise bir karara varılır. Ortada bir suç olmadığından bu dosyadan beraat kararı çıkacağına inanıyoruz" ifadelerini kaydetti.

Adliye salonundan sloganlar eşliğinde çıkan sanıklar daha sonra adliye önünde toplanarak, Şevket Dingiloğlu Parkı’na kadar yürüdü.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler