YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kiracı ararken eş buldu
Kiracı ararken eş buldu
01 Mayıs 2015 14:06
İzmir'de evinin odasını öğrencilere kiralamak isteyen 70 yaşındaki Kamuran Ilgar, sosyal medyada verdiği ilan aracılığıyla kendisine ulaşan 90 yaşındaki Hayrani Ilgar ile evlenerek huzurevine yerleşti.

Kamuran Ilgar, AA muhabirine, 70 yaşına kadar ablasıyla yaşadığını ve hiç evlenmediğini söyledi.

Ablasını kaybedince "sudan çıkmış balığa" döndüğünü ifade eden Ilgar, "Evimin bazı odalarını öğrencilere kiraya vermek için sosyal medyada ilan vermiştim. Sonra Hayrani Bey karşıma çıktı, bu ilanı görmüş, beni aradı, tanışmak istediğini söyledi" şeklinde konuştu.

Kendisiyle tanışmak isteyen 90 yaşındaki Hayrani Ilgar'ı evine davet ettiğini aktaran Ilgar, "Hayrani Bey geldi, tanıştık. Sonraki 3 gün arka arkaya geldi. 4'üncü gün kuyumcuya gittik ve yüzüklerimizi aldık" ifadesini kullandı.

"Eş arayanlara interneti tavsiye ediyorum"

Kamuran Ilgar, evlilik kararı aldıktan sonra Narlıdere Huzurevinde yaşayan Hayrani Ilgar'ın yanına yerleştiğini kaydederek, "22 Ekim 2014'te tanıştık, 1 Kasım'da nişanlandık, 30 Kasım'da evlendik. Bizimki biraz yıldırım hareketi oldu. Tanışmamız internet aracılığıyla oldu. Bu yüzden evde kalanlara, eş bekleyenlere interneti tavsiye ediyorum. Kiracı ararken eş buldum. Çok mutluyum, iyi bir insanla beraberim" değerlendirmesinde bulundu.

Evlendikten sonra huzurevinin sevilen çiftlerinden olduklarını belirten Ilgar, şunları söyledi:

"Burada geziyoruz, yürüyüşe gidiyoruz, alışverişe çıkıyoruz. Tavla oynuyoruz, bazen dikişle uğraşıyorum, kitap okuyup, bulmaca çözüyoruz. Eşim biraz beni kıskanıyor. Ben kıskanç değilim ama Hayrani Bey çok kıskanç, internette konuştuğum arkadaşım kalmadı neredeyse."

"Üçüncü baharımı yaşıyorum"

Hayrani Ilgar da 3 kez evlendiğini, ilk iki eşinin hayatını kaybettiğini dile getirerek, sosyal medya aracılığıyla tanıştığı Kamuran Ilgar ile "üçüncü baharını" yaşadığını söyledi.

Ilgar, 6 yıl önce ikinci eşinin ölümünün ardından Narlıdere'deki huzurevine yerleştiğini, burada internete ilgi duyduğunu ve bu sayede çeşitli arkadaşlar edindiğini anlattı.

Ilgar, ikinci eşi hayatını kaybettikten sonra bir daha evlenmeyi düşünmediğini vurgulayarak, "Daha sonra internette Kamuran Hanım'la karşılaştım ve evlendik. Eşimi buradan kalanlardan değil, dışarıdan buldum ve yanıma aldırttım" diye konuştu.

Hayrani Ilgar, boş zamanlarında internette dolaştığını, öykü ve roman yazdığını, bugüne kadar 22 kitabının basıldığını kaydederek, "Yeni bir kitaba başladım. Kamuran Hanım'la evliliğim 3'üncü evlilik, bu yüzden kitabımın adı da Üçüncü Bahar" dedi.

Çift, huzurevi koşullarından ve yetkililerin gösterdiği ilgiden duydukları memnuniyeti sözlerine ekledi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler