YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimlik fotokopisi verirken dikkat!
Kimlik fotokopisi verirken dikkat!
24 Mart 2011 20:15
Kimlik fotokopisi kullanılarak adına 27 cep telefonu hattı açıldığı iddiası.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, sattığı cep telefonu için iletişim firmasına bıraktığı kimlik fotokopisiyle haberi olmadan adına 27 cep telefonu hattı açıldığını öne süren kişi polise başvurdu.

Alınan bilgiye göre, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden ve Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ikamet ettiğini belirten B.L, adına kayıtlı olduğunu öğrendiği bir hat ile ilgili GSM şirketinin müşteri hizmetlerini aradığında, kendi adına kayıtlı toplam 27 adet hat bulunduğunun ortaya çıktığını, hatlardan 4'ünün aktif olduğunun kendisine söylendiğini kaydetti.

Yaptığı araştırmada, bu hatların abonelik sözleşmelerinin Turgutlu'dan yapıldığını öğrendiğini dile getiren B.L, ''5-6 ay önce trenle Turgutlu'ya geldim, üzerimde para olmadığı için cep telefonumu bir iletişim firmasına sattım ve bunun için de kimlik fotokopisi bıraktım'' dedi.

Bıraktığı kimlik fotokopisiyle kendi adına 27 cep telefonu hattı alındığını iddia eden B.L, şikayetçi oldu.

Polisin olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi. AA

 

aynen benimde başıma geldi
 // ali aydınhan
ben de bir gün avea müşteri hizmetlerini aradım. adıma kayıtlı telefon numaralarını talep ettim 14 ü pasif ( yani kullanılmış kapanmış ) 7 si aktif toplam 21 tane hattım olduğunu söylediler. Numaraları tek tek aldım ama bir tanesi benim kullandığım hattı gerisi hep adıma açılmış ve seri halinde açılmış yani 0554xxx0910- 0911- 0912-0913-0914 hep böyledi idi. avea ya hangi şubeden açılmış olduğunu sordum söylemediler. mahkemeye başvur dediler. hepsini ipta...
26 Mart 2011 22:15
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler