YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kilis'te özel güvenlik alanı
Suriye'den roket saldırılarıyla şimdiye dek Kilis'te 8'i Suriyeli 21 sivilin hayatını kaybetmesine, 74 kişinin de yaralanmasına yol açan terör örgütü IŞİD dün sabah yine saldırdı.
Kilis'te özel güvenlik alanı
07 Mayıs 2016 / 04:45 Güncelleme: 07 Mayıs 2016 / 04:48

Türkiye sınırına yakın Suran bölgesinden IŞİD'li teröristlerin attığı 2 roketin biri Kilis'te Yenibeşevler Mahallesi'ndeki bir evin çatısına, diğeri ise aynı bölgedeki bir işyerinin bahçesine düştü. Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırıda binalarda hasar oluştu.

Roket mermilerinin ateşlendiği yeri radarlarla tespit eden güvenlik güçleri, IŞİD mevzilerini anında ateş altına aldı. Fırtına obüsleri ve roket atar bataryasıyla ateş altına alınan iki IŞİD mevzisi imha edilirken, ilk belirlemelere göre 7 terörist öldürüldü.

KAÇAK GRUBA ATEŞ: 5 ÖLÜ, 6 YARALI

Kilis Valiliği ise son günlerde saldırıların yoğunlaştığı ilçede bazı bölgeleri 15 gün süreyle özel güvenlik alanı ilan etti. Kararla Şehit Astsubay Yalçın Nane Hudut Karakolunun geri bölgesi ile Öncü Hudut Karakolunun geri bölgesi 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Bu arada sınır birlikleri Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde yasadışı yollardan Suriye'ye geçme teşebbüsünde bulunan 15 kişilik gruba teslim olmaları yönünde ikazlarda bulundu. Yapılan ikazlara uymayan gruba müdahale eden güvenlik güçleri 5 teröristi etkisiz hale getirdi.

Grup içinde bulunan 10 kişiden 6'sı ise yaralı olarak ele geçirilirken, diğer 4 şahıs ise kaçamayarak yakalandı. Gruptakilerin tamamının yabancı uyruklu olduğu kaydedildi.

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler