YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kilise bahçesinde sahur yapıldı
Kilise bahçesinde sahur yapıldı
10 Temmuz 2015 07:17
Sarıyer Belediyesi ve Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı işbirliğiyle kilise bahçesinde sahur programı düzenlendi

Sarıyer Belediyesi ve Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı, kilise bahçesinde sahur programı düzenledi.

Programa Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Murat Süme, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, ilçe belediyesi meclis üyeleri, kilise vakfı üyeleri ile Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı ve mahalle sakinleri katıldı.

Sahur yemeğinin ardından Büyükdere Mahallesi Cami imamı İlyas Berber, yemek duası okuduktan sonra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, konuştu. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Genç, "Bu gece çok önemli bir yerdeyiz. Bu güzel gecenin hiçbir şekilde unutulmamasını, akıllardan çıkmamasını dilerim. 2009'dan itibaren her barış gününde tüm inançları ve inanç önderlerini bir araya getirdik. Dünya barışı için dualar ettik, bu onun devamı. Yani Sarıyer'in diğer bölgelerden farklılığı bu" dedi.

Büyükdere Camisi imamı İlyas Berber de "Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir" hadisini okuyarak, "Nasıl ki komşumuzun evinde yangın çıkınca 'bu adam Yahudi veya Hristiyan' demeden söndürmeye koşuyorsak, sofralarımızı da paylaşmalıyız. İnsanların birlik ve beraberlik içinde olması lazım. Kim olursa olsun barış ve huzuru paylaşarak yaşamamız lazım" diye konuştu.

Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Murat Süme de şunları ifade etti:

"Burada gördüğünüz insanların hepsi bizim komşularımız, arkadaşlarımız, ablalarımız, kardeşlerimiz. Biz zaten her zaman ekmeğimizi paylaşıyoruz. Eskiden bu kapıdan geçenler içeride ne olduğun bilmezdi. Biz Sarıyer Belediyesi Başkanı sayesinde bu kiliseyi açtık. Yabancılara açmadık. Dostlarımıza, komşularımıza, arkadaşlarımıza açtık."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler