YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kilis Valisi Tapsız: Olası bir kriz için hazırlıklıyız
Kilis Valisi Süleyman Tapsız Türkiye'nin Kilis sınırına gelen sığınmacılar ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Kilis Valisi Tapsız: Olası bir kriz için hazırlıklıyız
06 Şubat 2016 / 14:06 Güncelleme: 06 Şubat 2016 / 19:36

Vali Tapsız, "48 saat içerisinde 30-35 bin insan geldi. İlk gün itibari ile 10 bin kişi çadırlara yerleştirildi. Şu çağrıyı yapabilirim, kahvaltı kumanyası ile ilgili hayırseverlerimiz yardımda bulunabilir. Bunun dışında biz her türlü tedbiri aldık." ifadelerini kullandı.

Vali Tapsız'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

Türkiye sınırına doğru göç hareketi başlattılar. 48 saat içerisinde 30-35 bin insan geldi. Bu insanların her türlü temel ihtiyaçlarının Başbakanlık, AFAD başkanlığında yerine getiriyoruz. Yatak, battaniye ve gıda ihtiyaçları gibi temel ihtiyaçları karşılanıyor.

Son 3 yılda 8 kamp kuruldu. Yeni gelen göç dalgası ile kampların kapasitelerini genişlettik. İlk gün itibari ile 10 bin kişi çadırlara yerleştirildi. 100 bin kişilik bir kapasite burada var. Sivilleri yönelik hava saldırısı durmalı. Bu durmaz ise kitlesel göç engellenemez.

Rusya'nın sivillere yönelik hava saldırısı devam ederse, 70 binden daha fazla insanın sınırımıza gelme olasılığı bulmaktadır. Şu çağrıyı yapabilirim, kahvaltı kumanyası ile ilgili hayırseverlerimiz yardımda bulunabilir. Bunun dışında biz her türlü tedbiri aldık.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler