YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu’ndan 'aday' tarifi
Kılıçdaroğlu’ndan 'aday' tarifi
29 Mayıs 2014 12:40
MÜSİAD Genel Merkezini ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin cumhurbaşkanı adayını tarif etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin MÜSİAD’ı ziyaret etti.Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında bugün İstanbul’da çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyor. CHP liderinin ilk durağı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) oldu.

MÜSİAD Genel Merkezi’ne gelen Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak ve Aytun Çıray ile CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekileri kapıda karşıladı. Kılıçdaroğlu, Olpak’ın odasına asansör yerine merdivenle çıkmayı tercih etti.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapması beklenen Kılıçdaroğlu’nun MÜSİAD’dan sonraki adresi ise Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) olacak.

Kılıçdaroğlu'ndan aday tarihi

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile ortak basın toplantısı düzenleyen Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığınaaday olmasını arzu ettikleri isimler olduğunu ama buna partinin yetkili organlarının karar vereceğini ifade ederek, “Önümüzdeki süreç gittikçe daralıyor. Bu süreç içinde biz de çalışmalar yapıyoruz. Özellikle meslek kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine gelmemin nedeni de bu. Daha sağlıklı, daha tutarlı, toplumun her kesiminin onay verebileceği bir cumhurbaşkanı adayı belirlemek istiyoruz. İsimler bazında herhangi bir tartışma yapmadık, yapmayı da doğru bulmuyoruz.

Meslek kuruluşlarından, sivil toplum örgütlerinden arzu ettiğimiz nitelikler seslendirilirse ki büyük ölçüde seslendiriliyor, o niteliklere uygun bir cumhurbaşkanı adayı belirlemek istiyoruz. Adayımızın geniş halk kitleleri tarafından kabul görmesini istiyoruz. Özel olarak A, B, C diye bir tanımlama bu aşamada doğru değil, doğru bulmuyoruz” dedi.

Bahçeli ile yapacağı görüşme

Çatı aday belirleme turuna çıkan Devlet Bahçeli’yle yapacağı görüşmeye de değinen Kılıçdaroğlu, görüşmede bir isim dile getirmeyeceğini kaydederek, “Sayın Bahçeli’yi dinleyeceğiz. Sayın Bahçeli’nin de yaptığı temaslar var, benim de yaptığım temaslar var. Sayın Genel Başkana temaslarım sonucu edindiğim izlenimleri aktaracağım.

Büyük olasılıkla Sayın Bahçeli de aktaracak. Ama isim verilecek mi verilmeyecek mi o konuda yorum yapamıyorum…Sayın Bahçeli gelecek, dolayısıyla kendisi nelerden söz edecek onu bilmiyoruz. Siz nasıl merak ediyorsanız, ben de merak ediyorum" diye konuştu.

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler