YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kestirme yol ölüm getirdi
Kestirme yol ölüm getirdi
23 Mart 2010 22:26
Yaşlı adam üst geçidi kullanmayıp yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışınca canından oldu

Bursa'da yaşlı bir adam, yaya geçidini kullanmak yerine kestirmeden yolun karşısına geçmek isterken bir aracın çarpması neticesinde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaşlı adamın hayatını kaybetmesi üzerine fenalaşan çocuklarına müdahale etti.  
 

Öğle saatlerinde merkez Yıldırım ilçesi Otosansit Kavşağı'nda meydana gelen kazada, yaya geçidini kullanmak yerine kestirmeden yolun karşısına geçmek isteyen 70 yaşındaki Ali Yeşiltaş, İlhan Akyıldız'ın kullandığı 34 FJV plakalı aracın altında kaldı. Ağır yaralanan yaşlı adam, olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza haberiyle olay yerine koşan yaşlı adamın oğulları Baki ve Kadir Yeşiltaş fenalık geçirdi. Yaşlı adamın çocuklarına, yaralı olan babaları için gelen sağlık ekipleri müdahale etti.  
 

Kazanın ardından polis tarafından gözaltına alınan sürücü İlhan Akyıldız, "Çevre yolundan Oto Sanayi Sitesi'ne gidiyordum. Kavşaktaki lamba yeşil yanıyordu. Kavşağa girdiğimde birden önüme fırlayan yaşlı adamı gördüm. Ne olduğunu anlayamadım. Hemen frene bastım, ama araç durmadı. Böyle olmasını istemezdim, çok üzgünüm" diye konuştu. 
 

Savcılık kazayla alakalı soruşturma başlattı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler