YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Keşifte kaybolan heyete ulaşıldı
Keşifte kaybolan heyete ulaşıldı
25 Kasım 2010 22:26
Keşif sırasında kaybolan heyetin yerlerinin tespit edildi.

Ankara'nın Beypazarı ilçesine bağlı Karaşar Belde Belediyesi Başkanı Ali Özdamar'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi, sis ve kar yağış nedeniyle kayboldukları Sakal Yaylası'nda Jandarma ekiplerinin çalışmasıyla bulunarak, Bolu'nun Kıbrıscık ilçesine getirildi.

Beldenin Eğriova bölgesindeki Sakal Yaylasında bulunan Horhor Deresinde ortaya çıkarılan su kaynağının Bolu İl Özel İdaresince özel bir işletmeye verilmesi üzerine, Belediye Başkanı Özdamar durumu yargıya taşıyarak dava açmıştı.

Bu kapsamda bugün sabah saatlerinde keşif amacıyla Özdamar ile birlikte Sakarya Bölge İdare Mahkemesi Hakimi Ali Türkmen ve Sakarya Üniversitesinden iki öğretim üyesi araçlarıyla yaylaya çıktı.

Keşif çalışmalarını tamamlayan grup, öğleden sonra dönüşe geçti, ancak sis ve kar yağışı nedeniyle yolunu şaşıran grup kayboldu. Bunun üzerine Karaşar Belde Belediye Başkanı Ali Özdamar, ''156'' Jandarma hattını aradı.

Yaylaya hareket eden Bolu'nun Kıbrıscık Jandarma İlçe Komutanlığı ekiplerinin uzun çabaları sonucu gruba ulaşıldı. Grup, Jandarmanın gözetiminde Kıbrıscık ilçesine güvenlik bir şekilde getirildi.

Karaşar Belde Belediye Başkanı Ali Özdamar, keşif amacıyla gittikleri yaylada sis ve kar yağışı yüzünden kaybolduklarını, bunun üzerine jandarmayı arayarak yardım istediklerini belirtti.

Özdamar, Kıbrıscık Jandarma ekiplerine yaylada bulundukları koordinatları verdiklerini dile getirerek, jandarmanın özverili çalışması sonucu Kıbrıscık ilçesine saat 21.30'da geldiklerini anlattı.

Sağlık durumlarının iyi olduğunu bildiren Özdamar, şu anda Kıbrıscık Jandarma Komutanlığında bulunduklarını söyledi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler