YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendini yakan genç kadın öldü
Kendini yakan genç kadın öldü
15 Ekim 2010 20:10
Tokat'ın Niksar İlçesi'nde sara hastası genç kadın kendini yakarak can verdi.

Niksar'ın Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde annesi ve babaannesi ile yaşayan sara hastası Derya Kılınç (30) iddiaya göre; odasında kıyafetini çakmakla tutuşturarak kendini yaktı. Annesi ve yengesi tarafından kurtarılmaya çalışan genç kızın vücudunda ağır yanıklar oluştu.

Niksar Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kılınç, burada yapılan tedavinin ardından 3. derecede yanık teşhisi ile Tokat Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan genç kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan otopsinin ardından cenaze ailesine teslim edildi.  
 

Genç kızın dayısı Turan Ayık, sara hastası olan yeğeninin bir süre psikolojik tedavi gördüğünü ifade ederek, "Ev tenhalaştığı sırada kendinin çakmakla yakmış. Giysileri naylon olduğundan kısa sürede alev almış. Annesi ve yengesi fark etmiş olayı. O sırada dışarıdaymışlar gelip kurtarana kadar olan olmuş zaten" dedi. 
 

Ayık, genç kızın sara nöbeti geçirdiğini ve zaman zaman evi terk edip gittiğini belirterek, "Daha önce hastanenin psikiyatri bölümüne getirdik. İlaç kullanıyordu. İlaç tesirini kaybedince nöbetleri şiddetleniyordu" şeklinde konuştu. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler