YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendini ajan sanıp belediye otobüsünü kaçırdı
Kendini ajan sanıp belediye otobüsünü kaçırdı
12 Haziran 2013 13:20
Adana'da kendisini ajan zanneden bir kişi, Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma aracını, "Uçuşa hazır mısınız?" diyerek kaçırdı.

Merkez Otogar ile Yüreğir Otogarı arasında sefer yapan Büyükşehir Belediyesi otobüs şoförü Seyfettin Öcal (38) sabah saat 10:30 sıralarında Merkez Otogar'a geldi.

Öcal, otobüsü çalışır halde otogarda bırakıp yolcuların binmesi için beklemeye başladı. Öcal yolcuları beklerken kendisi de ihtiyaç gidermek için lavaboya gitti. Bir süre sonra Mahsun E. (23) adlı kişi, otobüsün şoför koltuğuna oturup yolculara dönerek, "Uçuşa hazır mısınız, aksiyon yaşayacağız" diyerek otobüsü hareket ettirdi. Bu arada, yolcular panikle dışarı çıkmak istedi. Ancak otobüs hareket ettirdiği için inemediler. Mahsun E, otogardan çıkıp ters istikametten bariyerlere çarparak D-400'e doğru gitmeye başladı.

Bu arada, belediye otobüsü şoförü Öcal, lavabodan çıktığında otobüsün gittiğini gördü. Öcal otobüse ulaşmak için koşmaya başladı. D-400 karayoluna çıkıp tam hızlanmaya başlayan Mahsun E., otobüsü stop ettirince şoför otobüse yetişerek içeri girdi. Yolcuların da yardımıyla korsan etkisiz hale getirildi. Yolcular hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis Mahsun E'yi gözaltına aldı.Yaşadıkları şoku üzerinden atamayan yolcular ve şoför polise otogardaki kahvehanede ifade verdi. Öcal, çok korktuğunu hala titrediğini belirterek, "Korsan'ı etkisiz hale getirip sen ne yapıyorsun" deyince, "Biraz aksiyon yaşamak istiyorum diye cevap verdi" dedi.

Tekirdağ'dan Adana'nın Aladağ ilçesine gitmek üzere Adana'ya ilk kez gelen Orman Mühendisi Zübeyr Bilen ise, "Yüreğir otogarına gitmek için beklerken bir kişi otobüse binip uçuşa hazır mısınız diyerek otobüsü kaçırdı. Çok korktuk ama şoför yetişip korsanı etkisiz hale getirdi" diye konuştu.

Bu arada, otobüslerden sorumlu bir yetkili ise belediyeye telsiz ile ulaşarak otobüslerinin bir korsan tarafından kaçırılmak istediğini iletti.Mahsun E. ise, gözaltına alındıktan sonra sağlık raporu için Adana Adli Tıp Birimi'ne götürüldü. Mahsun E, burada basın mensuplarının otobüsü neden kaçırdığı yönündeki sorularına, "Görev bitmiştir, gerektiği yerde, gerektiği zamanda açıklama yapacağım. Yolcuları uçurmak istedim, aksiyon yaşamak istedim" diye yanıt verdi.

 

İHA

13:37
 // mission failied!
Ajan abimizin, basın açıklamasını sabırsızlıkla beklemekteyiz. Mission Completed. Garibim ne yapsın karınca kararınca, gücünün yettiğini yapmış. Belediye Otobüsü korsanımız da oldu. Daha iyi ya!...
12 Haziran 2013 13:37
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler