YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kendim yaptım kendim yıkarım'
'Kendim yaptım kendim yıkarım'
03 Ağustos 2010 09:24
55 metrelik boyu nedeniyle uçakları tehdit ettiğine ve 15 metreye indirilmesi gerektiğine karar verilen minareyi, sahibi yıkacak.

Ali ARASLI 03.08.2010 Uşak'ta, 55 metrelik boyu nedeniyle uçakları tehdit ettiğine ve 15 metreye indirilmesi gerektiğine karar verilen minareyi, "sahibi" Mehmet Ali Altay yıkacak. Uşaklı 63 yaşındaki Mehmet Ali Altay, 2003'te, havaalanına bin 500 metre uzaklıkta bulunan arsasına yaklaşık 150 bin TL harcayarak, Hacı Aliler Furkan Camisi'ni inşa ettirdi. Altay, 20 bin TL daha harcayarak camiye 55 metrelik görkemli bir de minare yaptırdı. Ancak Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü (DHMİ) mahkemeye başvurarak, minarenin uçuş güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle 15 metreye indirilmesini istedi. Mahkeme de minarenin 15 metreye indirilmesine, ayrıca yıkım için belirlenen 40 bin TL'nin de Altay'dan tahsiline karar verdi.

MALİYETİNİN 2 KATI

Bu kararın ardından Uşak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yıkım için ihale açtı. Hem davayı kaybeden, hem de yıkım bedeli olan 40 bin TL'nin kendisinden alınacağını öğrenen Altay, belediyeye yıkımı kendisinin yapacağını taahhüt etti. Belediye de ihaleyi iptal ederek, Altay'a 1 ay süre tanıdı. Altay, "Kendim yaptım, kendim yıkarım. Aksi halde maddi anlamda çıkmaza girecektim" dedi. SABAH

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler