YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemalpaşa'da suç örgütüne darbe
Kemalpaşa'da suç örgütüne darbe
23 Ağustos 2016 16:18
İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde faaliyet gösteren işyerlerinin sahiplerini tehdit ederek zorla para aldıkları, vermeyenlerin ise ev ve işyerlerini kurşunladıkları öne sürülen 9 kişilik şebeke, polisin operasyonuyla çökertildi.

Kemalpaşa İlçesi'nde işyeri bulunan M.Y. polise gidip, işyerine gelen tanımadığı iki kişinin, kendisinden zorla para istediğini, birkaç gün sonra da otomobilinin kurşunlandığını belirterek şikayetçi oldu. Bunun üzerine polis çalışma başlattı. 

Yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takipte, liderliğini M.Ş. (37) ile Y.P.'nin (30) yaptığı, S.K. (30), E.K. (39), S.O. (33), C.A. (27), S.G. (29), E.Ş. (25) ve S.D.'den (34) oluşan bir şebekeye ulaşan polis, şüphelilerin adreslerinin belirledikten sonra operasyon için harekete geçti. 

Çok sayıda polisin katıldığı operasyonda 11 ev ve 2 işyerine baskınlar yapıldı. Operasyonda 9 şüpheli gözaltına alınırken, 7 pompalı tüfek, 2 tabanca, 59 fişek, 7 mermi, 2 kar maskesi ve çeşitli miktarlarda senetler ele geçirildi. 

Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.Ş. ve Y.P. tutuklandı, diğerleri ise serbest bırakıldı.


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler