YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kediyi öldüren gence hapis
Kediyi öldüren gence hapis
05 Temmuz 2012 17:17
İzmir'in Bornova ilçesinde, ''Yamuk'' adlı kediyi tekmeledikten sonra başını ezerek öldürdüğü iddia edilen üniversite öğrencisi ''mala zarar verme'' suçundan 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, şikayetçi Ahmet Hüsnü Arda Baran ve avukatı Barış Kaşka katıldı.

Duruşmada söz alan avukat Kaşka, bir önceki celsede, öldürülen kedinin maddi değerinin bin lira olduğunu dile getirdiğini hatırlatarak, sanık tarafından kendilerine posta çeki ile bu bedelin ödendiğini kaydetti.

Böylece sanığın suçunu kabul ettiğini belirten Kaşka, ''Bizim amacımız bir üniversite öğrencisini hapse sokmak değil. Burada sanığın işlediği suçun farkına vardığını, ıslah olduğunu görmek istiyoruz'' dedi.


-Avukat, hayvan barığında çalıştırılmasını istedi-


Kaşka, seçenekli yaptırım cezası olarak sanık Günaydın'ın Menderes'teki Şopen Hayvan Barınağı'nda çalıştırılmasını talep etti.

Hakim, sanığın suçunu sabit bularak Günaydın'ı, ''mala zarar verme'' suçundan önce 4 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık hakkında indirim maddelerini uygulayan hakim, cezayı daha sonra 3 ay 10 gün hapse indirdi.

Sanık hakkında verilen kararda, hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Mağdur avukatı Kaşka, duruşmanın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, verilen cezayı olumlu karşıladıklarını ifade ederek, bu yüzden temyiz başvurusunda bulunmayacaklarını söyledi.

Kaşka, ''Karar, tüm Türkiye'ye örnek olsun. 'Yamuk' için verilen bin lirayı da yarın Şopen Hayvan Barınağı'na bağışlayacağız'' dedi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler