YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'nın hain gezi planı!
KCK'nın hain gezi planı!
22 Ağustos 2015 20:00
KCK,"AKP'yi bu direniş dışında hiçbir güç durduramaz. Bu açıdan Türkiye halklarının da Gezi’de olduğu gibi harekete geçmesi, Kürt halkıyla birlikte AKP'nin oyunlarını bozması gerekmektedir" açıklamasında bulunarak halkı eyleme davet etti.

PKK’ya yakınlığı ile bilinen ajansta yayımlanan açıklamada PKK’ya yönelik operasyonların arttığına dikkat çekilerek bunun kararının 30 Ekim 2014 tarihli Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alındığı öne sürüldü.

Gezi'deki gibi birleşmeliyiz

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu saldırı karşısında direnilmediği takdirde başta Kürt halkının özgürlük mücadelesi olmak üzere tüm demokrasi güçleri ezilecek, böylece AKP'nin otoriter düzen kurma amacının önünde hiçbir engel kalmayacaktır. AKP'yi bu direniş dışında hiçbir güç durduramaz. Bu açıdan Türkiye halklarının da Gezi’de olduğu gibi harekete geçmesi, Kürt halkıyla birlikte AKP'nin oyunlarını bozması gerekmektedir."

Gezi ruhunun ayağa kalkma zamanıdır

Açıklamada KCK’nın kimseye savaş açmadığı ve kimsenin oyununa gelmediği öne sürülerek şöyle denildi:
“Türkiye halklarına ve demokrasi güçlerine düşen görev de otoriterleşmeye ve despotizme karşı Kürdistan halkının verdiği Türkiye halklarının da demokrasi mücadelesi olan bu direnişin yanında yer almak ve bu demokrasi mücadelesini yükseltmek olmalıdır. Tam da şimdi Gezi Ruhunun ayağa kalkması zamanıdır."

 // serkan
Hani biz gezide yoktuk demiştiniz kıvır cevir yanmasın...
22 Ağustos 2015 23:39
 // Gökhan Güzel
Çanakkale ruhuna sahip olan milletimiz,sanal olarak oluşturulmaya çalışılan gezi ruhu denilen fitne ateşini zamanında Mehmet Akif Ersoy a 'Bomba Şimşekleri inip beyninde her siperin, sönüyor göğsünün üstünde aslan neferin ' dizelerini yazdıracak bir Çanakkale ruhunun yanında ayak takımı diyebileceğimiz insanlar için Yatsıya kadar yanabilecek bir mum olur ancak....
22 Ağustos 2015 20:32
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler