YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kazdıkları kuyuya düştüler
Kazdıkları kuyuya düştüler
31 Aralık 2012 13:44
Konya’da iş makinesiyle define arayan 3 şüpheli kazdıkları kuyuya kendileri düştü. Define yerine su bulan 3 şüpheli yakalanırken kuyunun çökmesi sonucu iş makinesi de olay yerinde sıkışıp kaldı.

 

Olay, merkez Meram İlçesi Kavak Beldesi Çat mevkinde meydana geldi. İddiaya göre, paletli kepçeyle define aramaya gelen 3 şüpheli Çat mevkiinde ören yerlerini kazmaya başladı. Kepçe ile 10 metreye yakın kazı yapan şüpheliler, define yerine su buldu. Suyun çıkmasının ardından kazılan bölge biranda çöktü ve define aramakta kullanılan iş makinesi göçük altında kaldı. 3 şüpheli ise ölümden son anda kurtuldu.
 
Şüpheliler, bu kez define yerine göçükte sıkışan kiraladıkları iş makinesini kurtarmak için çalışmalara başladı. Bölgeden geçen bir kişi durumu fark ederek jandarma ekiplerine haber verdi. Gece olay yerine gelen jandarma ekipler çevrede bir şey göremeyince motoru durdurup dinleme yaptı. Dinleme sırasında iş makinesinin motor sesini duyan jandarma  ekipleri 3 şüpheliyi olay yerinde yakaladı.
 
Şüpheliler Hatunsaray Jandarma Karakoluna götürülerek haklarına yasal işlem yapıldı. İş makinesi ise olay yerinden çıkartılamadı. Bölgenin tamamen sit alanı olduğu öğrenildi.
 
 
İHA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler