YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kazakistan'lı sürücü lendini TIR'a kilitledi
Kazakistan'lı sürücü lendini TIR'a kilitledi
12 Temmuz 2015 00:35
Aksaray’da iftar vakti polisin şikayet üzerine durdurduğu Tır’ın Kazakistanlı sürücüsü Tır’dan inmeyerek kendini kabine kilitledi. Polis tam 2 saat boyunca ikna etmeye çalışırken, sürücüyü ikna edemeyen polis ekipleri iftarlarını da Tır’ın başında su içer

Olay, iftar vakti Aksaray E - 90 Karayolu üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, trafikte tehlikeli araç kullandığı gerekçesi ile polise ihbar edilen Tır, E -90 Karayolu’nda polis ekiplerince durduruldu.

Kazakistan uyruklu Alexander Cherkassov (36) ehliyet ve ruhsat isteyen polis ekiplerine karşı kapıları kilitleyerek kendini kabine kilitledi.Kazakistanlı sürücüyü bir süre ikna etmeye çalışan polis ikna edemeyince olay yerine Rusça bilen bir polis memuru çağırıldı.

Bu arada ezanın okunması üzerine polis memurları oruçlarını su içerek Tır’ın başında açtı. Bir süre sonra olay yerine gelen Rusça bilen polis memuru kısa sürede sürücüyü ikna ederek kapılarını açtırmayı başardı. Tır’dan indirilen sürücünün korktuğu ve bilmediği için kapılarını kilitlediğini söylediği öğrenilirken, trafik ekiplerince trafiği tehlikeye düşürmekten cezai işlem yapılarak serbest bırakıldı. Tır sürücüsünün Kazakistan’dan Mersin Limanı’na mal yüklemeye gittiği öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler