YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaza sonrası silahlı tehdit
Kaza sonrası silahlı tehdit
28 Ağustos 2013 10:33
Mersin'de trafik kazası sonrası cinnet getiren şahıs silahla önce havaya ateş etti, ardından da silahı boğazına dayadı. Şahıs, polis ekiplerinin 5 saatlik çabası sonrası havaya ateş ettikten sonra teslim oldu.

Antalya'da çiçekçilik yapan Bahattin D., Mersin'de yaşayan ailesini ziyareti sırasında 02.00 sıralarında 07 FCZ 47 plakalı otomobili ile Okan Merzeci Bulvarı Otoban Hal Kavşağı civarında orta refüje girerek kaza yaptı. Çevrede bulunan vatandaşların haber vermesi üzerine kaza yerine sağlık görevlileri sevk edildi.

İddiaya göre alkollü olduğu öne sürülen Bahattin D., kendisine müdahale için gelen 112 görevlilerine silah doğrulttu. Korkan görevliler müdahale etmeden uzaklaşırken olay yerine polis çağrıldı. Polisleri gören Bahattin D. bu defa 3 el havaya ateş ettikten sonra silahı boğazına dayadı. Şahıs polisin megafonla yaptığı uyarıya rağmen silahı bırakmadı. Şahsı yakınları da ikna etmeye çalıştı.

Özel harekat ekipleri, olası bir müdahale için hazır bekletilirken yol trafiğe kapatıldı. Ninesi olduğu öğrenilen yaşlı kadının polis megafonuyla anons etmesi ve yakını olan bir başka kadının yanına yaklaşarak silahı almaya çalışmasına rağmen Bahattin D., bir türlü ikna olmadı. Acı bir sonuçla karşılaşmak istemeyen polis ekipleri olaya temkinli yaklaşıp ikna yolunu deneyerek şahsın isteği üzerine olay yerindeki yakınlarını ve zırhı araçları uzaklaştırdı.

Polisler şahsa sigara ve su vererek sakinleştirmeye çalıştı. Bir türlü ikna olmayan şahıs havanın aydınlanması ile birlikte kaza yaptığı otomobilinin yanına gitti. Bahattin D., 5 saatlik çabanın sonunda ikna oldu. Elindeki silahla havaya ateş eden şahıs polis ekiplerine teslim oldu. 

Zırhlı araca bindirilen şahıs gazetecilerin ekonomik sıkıntıdan mı şeklindeki sorusu üzerine "Ekonomik değil, ben bu hayattan bıkmışım, ailevi manevi ne derseniz deyin." şeklinde konuştu. Bahattin D., ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler