YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayseri'deki terör operasyonu  ​
Kayseri'deki terör operasyonu ​
16 Ocak 2016 02:49
Kayseri'de terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 üniversite öğrencisinden 2'si daha tutuklandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerince, terör örgütüne eleman temin etmek için faaliyet gösterdikleri iddiasıyla gözaltına alınan A.T, B.G, D.L.L.İ ve E.D. adlı kadınlar ile A.M, M.A. ve C.D, cumhuriyet savcısınca ifadeleri alındıktan sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Zanlılardan A.M ve M.A mahkemece tutuklandı. Diğer zanlılar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- Olay

Terör örgütü PKK'ya eleman temin ettiği belirlenen üniversite öğrencisi Ü.K, yanındaki Ö.A'yı (15) Diyarbakır'ın Sur ilçesine götürmek için geldiği otobüs terminalinde gözaltına alınmış, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı. 

Operasyonu genişleten polis ekipleri, bu kişiyle bağlantılı oldukları ve terör örgütüne eleman temin etmek için faaliyet gösterdikleri tespit edilen A.T, B.G, D.L.L.İ ve E.D. adlı kadınlar ile A.M. ile M.A'yı Kayseri'de, C.D'yi ise Kocaeli'de gözaltına almış, bu kişilerin evlerinde çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmişti. 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler