YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayseri'deki sağanak
Kayseri'deki sağanak
20 Ağustos 2014 23:21
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde görülen şiddetli yağışın derede taşkına neden olduğunu ve kanal hattının geçtiği bölgelerde afet yaşandığını söyledi.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, ilçedeki sağanak sonucu meydana gelen sel olayına ilişkin, "Herhangi bir can kaybımız yok, kaybolan vatandaşımız da yok. Ev ve iş yerini su basan vatandaşlarımızın da yaraları sarılacak, zarar gören vatandaşlarımız mağdur edilmeyecektir" dedi.

Kanal hattında belli noktalarda su seviyesinin aşırı derecede yükselmesi sonucu patlaklar olduğunu ve sel sularının ev ve işyerlerine dolduğunu ifade eden Gülcüoğlu, şunları kaydetti:

"Herhangi bir can kaybımız yok, kaybolan vatandaşımız da yok. Ev ve iş yerini su basan vatandaşlarımızın da yaraları sarılacak, zarar gören vatandaşlarımız mağdur edilmeyecektir. Büyükşehir Belediyemiz ve Bünyan Belediyesi olay anında müdahale etti. Bu yaşanan afet nedeniyle can kaybımız yok. Baskın olan yerlerde de vidanjörlerle suları çekmeye başladık. Sabah saatlerinden itibaren de gerekli temizlik işleri ve hasar tespit çalışmaları yapılacak."

İlçeye gelerek incelemelerde bulunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın da Bünyan halkına geçmiş olsun dileklerini iletti. Büyükşehir Belediyesi AFAD ve AKUT ekibi olarak ilçeye geldiklerini ifade eden Yalçın, "Hem dalgıç pompaları hem KASKİ'nin kanal açma ve su boşaltma aletleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bodrumu dolmuş işyeri ve evlerin hepsine ulaşılmış durumda. Eşyaları zarar gören tarım işçileri olduğunu öğrendik. Onlara da ulaşarak gerekli yardımı yapacağız" diye konuştu.

 

AA

00:14
 // savaş yalçın
İklimler değişti sonumuz hayrola...
21 Ağustos 2014 00:14
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler