YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaymakam imdada yetişti
Karın engel olduğu damadın imdadına kaymakam yetişti.
Kaymakam imdada yetişti
22 Ocak 2012 / 22:53 Güncelleme: 22 Ocak 2012 / 22:54

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gelin almaya giden damadın bulunduğu araç, kar yağışı nedeniyle köye ulaşamayınca, Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu'ndan yardım istendi. Hersanlıoğlu, makam aracıyla köye giderek gelin ve damadı düğün evine yetiştirdi.

Alınan bilgiye göre, Siverek'e yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Diyarbakır'ın Çermik ilçesine bağlı Gürüz köyüne gelin almaya giden damat Kenan Çelik'in bulunduğu otomobil, kar yağışı nedeniyle köye kadar gidemedi.

Bu durumun bildirildiği Siverek Kaymakamı Hersanlıoğlu, yolların açılması için bölgeye iş makinelerini yönlendirip, makam aracı jiple de olay yerine gitti.

Gelinin köyüne 10 kilometre kala bekleyen otomobildeki damatla bir yakınını aracına alan Kaymakam Hersanlıoğlu, Gürüz köyüne gitti. Kaymakam Hersanlıoğlu, damat Çelik'le birlikte gelin Sultan Yıldız'ı aracına alarak, Siverek'in Esmerçayır Mahallesindeki düğün evine getirdi.

Gelin ve damadın bulunduğu Kaymakam'ın aracını davul - zurnayla karşılayan damadın yakınları, alkışlarla Kaymakam Hersanlıoğlu'na teşekkür etti.

Bir süre düğünde halay çeken gençlere de eşlik eden Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu, ''Gelin ve damada uzun bir ömür ve mutluluklar diliyorum'' dedi.

Damat Kenan Çelik de imdadına yetişen Kaymakam Hersanlıoğlu'na şükranlarını iletti. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler