YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp yakınları teşhis edemedi
Kayıp yakınları teşhis edemedi
04 Mayıs 2010 16:31
Kayıp yakınları denizde bulunan cesetleri teşhis edemedi

Zonguldak'ın Muslu beldesinde, denizde yaklaşık 300 metre mesafede çıplak vaziyette bulunan, kimlikleri ve yaşları belirlenemeyen iki erkek cesedi, kayıp yakınları tarafından teşhis edilemedi.  
 

Denizde 2 ceset bulunduğu haberini alan kayıp yakınları, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne akın etti. Morg önünde bekleyen aileler, cesetlerin tanınmayacak halde bulunması nedeniyle teşhis yapamadı.  
 

Jandarma ekipleri, yürütülen soruşturma kapsamında, denizin dibinde ve kayalıklarda herhangi bir otomobil ya da bulguya ulaşabilmek amacıyla inceleme başlattı. Olayın cinayet mi, yoksa trafik kazası sonrası denize uçma ya da intihar mı olduğu henüz tespit edilemedi.
 

Yapılan otopsi raporuna göre, çıplak vaziyette bulunan cesetlerde herhangi bir kurşun izine rastlanmadığı, vücutlarının çeşitli yerlerinde oluşan yara izlerinin ise neden kaynaklandığı henüz belirlenemedi. Cesetlerin yaşlarının tespiti için kemik testinin yapılacağı, kayıp yakınlarının başvurması halinde ise Adli Tıp'a gönderilecek DNA testi yöntemiyle kimliklerin teşhis edilebileceği kaydedildi. 15 günün sonunda kimliği belirlenemeyen cesetlerin kimsesizler mezarlığına defnedileceği öğrenildi.
 
 KAYIP YAKINLARI TEŞHİS EDEMEDİ 

Öte yandan Çaycuma ilçesi Karapınar beldesinde, 15 gün önce kaybolan iki kişinin yakınları da cesetleri teşhis edemedi. Karapınar beldesinde oturan maden işçisi 3 çocuk babası Ahmet Durmuş (34) ile İstanbul'da ailesiyle yaşayan ve askere gitmeden önce Karapınar'da yakınlarını ziyarete giden Önder İşkesen (20) isimli gencin, 20 Nisan'dan bu yana kayıp olduğu belirtildi.
 

15 gündür kayıp olan Ahmet Durmuş'un ağabeyleri Hasan ve Hüseyin Durmuş, morgun önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Şu anda doku örneklerine uyarsa cesetler bizim diyeceğiz, uymazsa bizim değil. Teşhis etmemiz mümkün olmadı. Kardeşimizin bu zamana kadar bir düşmanı yoktu. Dostu çok, düşmanı yoktu. Kaybolalı 15 gün oldu, bir ay ve geriye doğru telefon görüşmesinin dökümlerini çıkarttıracağız. Kaybolduğu gün bir araba satın aldı, o gün akşam kayboldu. Bankadan kredi çektiği için yanında bir miktar para varmış. Olay günü çocukluk arkadaşımız Avni İşkesen'in oğlu Önder ile gezmeye gitmişler. Tahmin ediyorum benim birader, arkadaşının oğlu Önder'i askere gidecek diye gezdirmek istedi. Dışarı dolaşmaya çıktılar, bir daha dönmediler. Bu ihtimal var." diye konuştu.
 

İstanbul'da balıkçı dükkânı bulunan 5 çocuk babası Avni İşkesen de (40), oğlu Önder'in askerlik işlemleri için memleketleri Karapınar'a geldiğini, 20 Nisan'dan bu yana da kendisinden haber alamadıklarını ifade etti. İşkesen şunları söyledi: "Şu an içerideki cesetleri teşhis için girdik ama tanınacak halde değil. Ama bizim çocuğumuz mu onu da tam olarak bilmiyoruz. Ben içimden geleni söyledim, 'bizim çocuk değil' dedim. Sizin aracılığınızla eğer sağlarsa çabuk çıksınlar ve bizi üzmesinler. Oğlum İstanbul'da benim yanımdaydı, askere gideceği için evrakları almak üzere Karapınar'a gelmişti. Bir daha da İstanbul'da dönmeyince kaybolduğunu anlayarak buraya geldik." CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler