YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp kadına aile içi infaz
Kayıp kadına aile içi infaz
04 Ağustos 2010 17:37
Kayıp olduğu bildirilen kadının namus meselesi iddiasıyla evinin salonuna gömüldüğ ortaya çıktı

Malatya'da kayıp olduğu polise bildirilen ancak 18 ay sonra Asayiş Şubesi'nin yaptığı araştırma sonucunda namus meselesi nedeniyle öldürüldüğü ortaya çıkan Hanife Durak adlı kadının cesedini bir bölümünü oturma odasına gömüldüğü, polisin olayı soruşturmaya başlaması ile birlikte 4 gün önce kemikleri çıkartarak yaktıkları bildirildi. 
 

Malatya merkez Yamaç mahallesinde 18 ay önce kaybolduktan sonra izine rastlanmayan, ailesinin de polise kaybolduğu şeklinde ihbarda bulunulan Hanife Durak (40) adlı kadının aslında, kaybolmadığı ve kocasının kardeşleri tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. 
 

Gece bahçede inceleme yapan Asayiş Şubesi ekipleri burada kazılan çukurda bazı kemiklere ulaşmıştı. Gündüz ise yine Durak ailesine ait evin salonunda yapılan kazıda bazı kemik parçaları ile kadına ait olabileceği değerlendirilen terliğe ulaşıldı.  
 

Soruşturma kapsamında ortayı çıkan bir başka detayda ise, polisin kayıp kadınla ilgili dosyayı derinlemesine soruşturması üzerine durak ailesinin korkarak, salona gömdükleri cesedin bir bölümünü evlerini önündeki dut ağacının önünde yakıp, külünü de çöpe attıkları iddia edildi. 
 

Asayiş Şubesi ekiplerince gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan öldürülen Hanife Durak'ın kocası Mustafa Durak ise ilginç açıklamalarda bulundu, Halen eşinin öldürülmüş olmasına ve bu işinde kardeşleri tarafından yapıldığına inanmayan Mustafa Durak, eşinin şuanda Mersin'de bir pavyonda çalıştığı şeklinde kendilerine bilgi geldiğini iddia etti. "Eşim ölmüşte olabilir, olmayabilir. Görmediğim bir olay" diyen Mustafa Durak, "Ben olayın kardeşlerim tarafından yapıldığını ummam. Beraber işe gidip geliyoruz" dedi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler