YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp çoban bulundu
Kayıp çoban bulundu
29 Aralık 2009 21:14
Kızılcahamam'da kaybolan çoban Çankırı'da ortaya çıktı

Kızılcahamam'da kaybolan çoban Çankırı'da bulundu. Çobanın siste yolunu kaybettiği ve yürüyerek Çankırı'ya gittiği belirlendi.

Kasımlar Köyü'nde çobanlık yapan 69 yaşındaki Hüseyin Bozdemir, üç gün önce Reşit Akçay'a ait sürüyü otlatmaya götürmüş, ancak köyden yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Alakavuk Mevkisi'nde otlayan sürü, başka bir sürünün peşine takılarak akşam köye dönmüştü. 

Hüseyin Bozdemir'in köye dönmemesi üzerine Jandarma, Sivil Savunma ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 300 kişilik ekip 3 gün boyunca gece gündüz kayıp çobanın bulunması için seferber olmuştu.

Jandarma ekipleri bir taraftan Hüseyin Bozdemir'in bulunması için arama faaliyetlerini sürdürürken diğer taraftan da gidebileceği muhtemel yerlerdeki güvenlik güçlerine bilgi verdi.

Kayıp çobanın bulunması için muhtarlar aracılığıyla köylerde cami minarelerinden anonslar yapılarak çevre köylerdeki vatandaşlar da bilgilendirildi.

Yapılan çalışmalar neticesinde Hüseyin Bozdemir'in Çankırı'nın Çerkeş ilçesi Kuzdere köyüne bugün saat 15.00 sıralarında geldiği tespit edildi.

Bozdemir'in havanın sisli olması nedeniyle yolunu kaybettiği ve yürüyerek söz konusu köye geldiği belirlendi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler