YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp ağabeyini MSN'den arıyor
18 aydır kayıp olan asker Sadullah Tömen'in ailesi perişan durumda
Kayıp ağabeyini MSN'den arıyor
29 Ocak 2010 / 19:53 Güncelleme: 29 Ocak 2010 / 19:58

Mersin'in Tarsus ilçesinde, 18 aydır kayıp olan asker Sadullah Tömen'in 15 yaşındaki kız kardeşi Hilal Tömen, MSN'de ağabeyinin şifresini kullanıp, arkadaşlarına ileti göndererek onu bulmaya çalışıyor. 
 

56 yaşındaki Mehmet ve 55 yaşındaki Mehriban Tömen çift'inin 4 çocuğundan birisi olan Sadullah Tömen'den 18 aydır haber alınamıyor. 
 

Askerken izine geldiği memleketi Tarsus'tan izin dönüşü Yüksekovada'daki birliğine katılmak üzere ilçeden ayrılan 24 yaşındaki Sadullah Tömen'in sır dolu kayboluşu ailesini perişan etti. 
 

Gaziler Mahallesi, 1849. Sokak numara 15'te oturan ve Tarsus'tan 22 Şubat 2008'de Safranbolu ilçesine jandarma olarak acemi birliğini yapmak üzere askere sevk edilen, buradaki eğitimin ardından önce Hakkari İlçe Jandarma Komutanlığına daha sonra ise Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığına dağıtımı yapılan, 24 yaşındaki Sadullah Tömen, 2 ay burada görev yaptıktan sonra ailesinin yanına 1 aylık izine geldi. İznini tamamlayan Sadullah Tömen ailesi tarafından 1 Ağustos 2008'de Elazığ'daki toplanma merkezine katılmak üzere yolcu edildi. 
 

Daha sonra oğullarının birliğe katılmadığını öğrenen ailenin 18 aylık bekleyişi sürüyor.   

Bilgisayarının başında her gün gözyaşı döken Hilal, ağabeyinin MSN'sinden, "Ben Sadullah'ın kız kardeşiyim abim 18 aydır kayıp yerini biliyor musunuz' diye yazarak ileti gönderiyor. Hilal, "Abimin MSN'sini açıyorum. Arkadaşlarına hep ileti gönderiyorum, ama hiç biri açmıyor. Hiçbir şey göndermiyorlar. İHA

KAYIP OĞULLARINI RAYAN AİLE PERİŞAN DURUMDA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler