YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kavun arasında 120 kilo eroin
Kavun arasında 120 kilo eroin
21 Eylül 2010 21:35
Uyuşturucuyu yurtdışına çıkaracaklardı

Mersin'de bir TIR'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda kavun aralarında gizlenerek yurt dışına çıkarılmak istenen 120 kilo eroin ele geçirildi. Olayla ilgili göz altına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi.
 

Uluslararası uyuşturucu şebekesinin çökertilmesine yönelik  Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Daire Başkanlığının kordinesinde Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uzun süreli bir çalışma yaptı. Yapılan çalışmalar sonucu uyuşturucu madde nakliyesinde kullanıldığı iddia edilen ve kavun yükü bulunan bir TIR otoban gişelerinde durduruldu. Yapılan aramalar sonucu kavun aralarındaki poşetlere gizlenmiş 120 kilo eroin ele geçirildi. TIR sürücüsü yakalanarak göz altına alınırken yapılan soruşturma neticesinde Mersin başta olmak üzere Hatay, İzmir, Diyarbakır ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 7 kişi yakalandı. Uyuşturucunun piyasa değerinin 1 milyon 700 bin euro olduğu belirtildi.
       

7 kişi "Suç işlemek için teşkil edilmiş bir örgütün faaliyetleri çerçevesinde uluslar arası uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan adliyeye sevk edildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler