YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kavgayı ayırırken öldü
Kavgayı ayırırken öldü
27 Temmuz 2010 15:23
Kavgayı ayırırken ölen kişinin, ailesi zor durumda kaldı.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 23 Nisan 2010 tarihinde çıkan bir kavgayı ayırmaya çalışırken boynu kırılarak ölen Şefik Göçmen'in (38) eşi Halime Göçmen, 3 çocuğu ile hayata tutunmaya çalışıyor.

Halime Göçmen (30), eşinin hayatını kaybetmesiyle, kendisi ve 10, 11 ve 13 yaşlarındaki üç çocuğu için zorlu günlerin başladığını söyledi.

Göçmen, eşini kaybedince hiçbir gelirinin olmaması nedeniyle evdeki eşyaları satmaya başladığını, ancak artık satacak eşyalarının da kalmadığını ifade ederek, ''Çocuklarımla birlikte yer yatağımız bile olmadığı için yorganın üzerinde yatıyoruz, buzdolabımızı da sattık, komşularımız destek oluyor, tüm eşyaları sattık, bize yardım edin'' diye konuştu.

Oturduğu evin eşinin ailesine ait olduğunu, evden çıkması için kendisine ihtar gönderildiğini belirten Göçmen, eşinin ailesinin çocuklarını almak istediğini, kendi ailesinin de ancak çocuklarını bırakarak baba evine dönme şartı koştuklarını söyledi.

Ayakta kalma mücadelesi verdiğini, çocuklarından ayrılmak istemediğini, bozulan psikolojisi ve çocukları nedeniyle çalışamadığını belirten Göçmen, şöyle konuştu:

''Bana sahip çıkılmasını istiyorum. Çocuklarımı çok seviyorum. Onlardan ayrılmak istemiyorum. Eşimin akrabaları çocuklarımı almaya çalışıyorlar. Bize yardım edecek bir devlet büyüğümüzün elini bekliyorum. Eşimin ölümüne sebep olanlar şu an dışarıda gezmekteler. Onlarla mücadelem hukuksal olarak sürecek. Hem çocuklarımla birlikte olma, hem eşimin ölümünün hesabını sorma, hem de yoksullukta ayakta kalma mücadelesi veriyorum. Destek bekliyorum.'' AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler