YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katliam yerinde 3'üncü kaza
Katliam yerinde 3'üncü kaza
14 Eylül 2010 20:43
Katliam gibi kazanın meydana geldiği yolda 3 günde 3 kaza

İkitelli'de 13 kişinin hayatını kaybettiği minibüs kazasının ardından aynı yolda olayın meydana geldiği noktaya sadece 50 metre mesafede yine trafik kazası meydana geldi.
   

Aşırı süratli olduğu için fren yapmasına rağmen kayan hafriyat yüklü kamyon, önündeki kamyona çarptı. Dün de aynı noktada bir kaza meydana gelirken, kamyonun önündeki aracın yolcu minibüsü olmaması olası faciayı önledi.
       

TEM Otoyolu yan yolda 14 Eylül Pazar günü su tankeri ile yolcu minibüsünün çarpışması sonucu 13 kişi hayatını kaybetmiş, 6'sı ağır 13 kişi de yaralanmıştı. Güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen olayda, yolcu dolu minibüs paramparça olmuştu. Olaylı trafik kazasının ardından ölenlerin yakınları yolu trafiğe kapatıp eylem yaparken, yine aynı yerde, hatalı solama yapan bir otomobil, belediye otobüsüne çarpmış ve otomobil sürücüsü ağır yaralanmıştı.
       

Olaylı kazaların ardından bugün saat 18.30 sıralarında 13 kişinin öldüğü noktaya sadece 50 metre mesafede bir trafik kazası daha vuku buldu. Rampada yukarı seyir halinde olan ve aşırı süratli olduğu öne sürülen Oktay Yıldırım (32) yönetimindeki 34 FN 3682 plakalı hafriyat yüklü kamyon, trafiğin yoğun olması nedeniyle yokuşun başında duran 34 ENV 64 plakalı kamyona çarptı. Kazada, Yıldırım yönetimindeki kamyon kullanılamaz hale gelirken, sürücü ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sürücünün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kamyonun çarptığı aracın yolcu minibüsü olmaması olası facianın önüne geçti. Kaza, geçtiğimiz günlerde 13 kişinin hayatını kaybettiği olayı akıllara getirdi.
       

Yokuş yukarı seyir halinde olan kamyonun aşırı süratli olduğunu ifade eden görgü tanıkları, kamyonun fren yapmasına rağmen duramadığını ve önündeki kamyona arkadan çarptığını söyledi. Aynı yolda geçtiğimiz günlerde trafik kazasında 13 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çeken kamyoncular, "İstanbul Lojistik Merkezi için yola trafik lambası koydular. Trafik ışığı nedeniyle burada uzun araç kuyrukları oluşuyor. Bu da büyük kazalara davetiye çıkarıyor. Yol çift şeritli hale getirilip, buraya acil çözüm bulunmalı." ifadelerini kullandı. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler