YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katil zanlısından şok hareket!
Katil zanlısından şok hareket!
24 Nisan 2013 11:31
Konya’da dün 300 liralık borcunu ödemesini isteyen arkadaşını bıçaklayıp öldüren zanlı, 112'yi arayıp arkadaşının kalp krizi geçirdiğini söyledği öğrenildi.

Olay, merkez Karatay ilçesi Vatan Sanayi Sitesi Özbakır Sokak'ta meydana gelmişti. İddiaya göre, kamyonetle nakliyecilik yapan Abidin Sırlan (41), sokakta iş yeri olan Ali D. (34) ile araçlarını park ederken karşılaştı. Abidin Sırlan aracından inerek Ali D.’den alacağından kalan 300 lirayı vermesini istedi. Ali D’nin parayı vermemesi üzerine Abidin Sırlan, aracındaki zinciri çekerek arkadaşının üzerine yürüdü. Ali D. de aracındaki bıçağı alarak Abidin Sırlan’ı kalbinden bıçakladı. Hastaneye kaldırılan yaralı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

"Arkadaşım kalp krizi geçirdi diye" 112'yi aramış

Arkadaşının yaralandığını fark eden Ali D.’nin 112 Acil Servisi arayarak, “Arkadaş fenalaştı, kalp krizi geçiriyor. Ambulans gönderin, biz araçla yola çıkıyoruz” dediği iddia edildi. Daha sonra yaralı Abidin Sırlan'ın, çevredeki vatandaşların yardımıyla başka bir araca konulduğu ve şüpheli Ali D.’nin de yanına bindiği öğrenildi. Ambulansa doğru giderken Abidin Sırlan'ın, kendisini bıçaklayan arkadaşı Ali D.’ye, “Beni hastaneye yetiştir, ölüyorum” dediği ileri sürüldü.

Ölmeden önce sosyal paylaşım sitesinde dua istemiş

Arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülen Abidin Sırlan'ın bir sosyal paylaşım sitesinde, cinayete kurban gitmeden saatler önce, "Tüm ölmüşlerimizin ruhu için okuyalım dostlar" diyerek dua paylaştığı dikkat çekti. Bugün de Sırlan'ın paylaştığı duanın altına arkadaşları, "Dün sen başkasına, bugün biz sana, yarın kim kime, mekanın cennet olsun" şeklinde yorum yaptı.

Olay yerinden kaçan şüpheli Ali D. ise yakalandıktan sonra suçunu itiraf etti. Ali D.'nin, "Üzerime zincirle gelince bıçağımı çektim, bıçağı nasıl vurduğumu hatırlamıyorum, pişmanım” dediği öğrenildi. Şüpheli, "kasten adam öldürme" suçundan adliyeye sevk edildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler