YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katil Yenge kızını da öldürmüş
11 yaşındaki Sabire'yi vahşice öldüren yengesi mahkemede öz kızını da öldürdüğünü itiraf etti
Katil Yenge kızını da öldürmüş
06 Ekim 2009 / 18:29 Güncelleme: 06 Ekim 2009 / 18:39

Kırşehir'de cesedi parçalanmış şekilde çöplükte bulunan 11 yaşındaki kız çocuğu Sabire A.'yı boğduktan sonra bıçakla parçalayan yengesi Y.A., mahkemede kayboldu diye bilinen kızını da öldürdüğünü itiraf etti. 


 

Bağbaşı Mahallesi'nde ikamet eden 11 yaşındaki Sabire A.'nın yaklaşık bir yıl önce parçalanmış cesedinin Kervansaray Dağı eteklerindeki çöplükte bulunmasının ardından, ceset parçalarının sarılı olduğu kilim parçalarından yola çıkan polis ekipleri, gözaltına aldıkları Sabire'nin yengesi Y.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Bugün İsmail Adamoğlu'nun başkanlığında yapılan ve İsmail Öztürk ile Kamil Gürsoy'ün üye olarak görev aldığı duruşmaya yenge Y.A.'da katıldı. Basın mensuplarının alınmadığı duruşmanın ardından bir açıklama yapan Sabire A.'nın avukatı Haydar Ala, Y.A.'nın duruşma esnasında baygınlık geçirdiğini ve bu sırada 2 yıl önce kaybolduğu bildirilen kızı Bahar'ı da öldürdüğünü itiraf ettiğini söyledi. Y.A.'nın baygınlık geçirmesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırıldığını ve duruşmaya ara verildiğini ifade eden Ala, gerekli müdahalenin ardından Y.A.'nın katılımıyla duruşmaya tekrar devam edildiğini kaydetti. Ala, "Y.A.'nın baygınlık geçirdiği sırada 'Kızımı ben öldürdüm. Parçalayıp çöpe attım' dedi. Bu söylediği sözler mahkeme başkanı tarafından kayıt altına alındı. Ayrıca Y.A. duruşma esnasında da kayboldu diye bilinen kızını öldürdüğünü yine itiraf etti" şeklinde konuştu. 
 

Y.A.'nın Sabire A.'yı da gözaltına alındığı sırada verdiği ifadesinde öldürerek parçaladığını itiraf ettiğini de hatırlatan Haydar Ala, duruşmada Y.A.'nın tutukluluk halinin devamına karar verildiğini ve duruşmanın ileriki bir tarihe ertelendiğini belirtti.
 

Çok yazık be.
 // Fehmi Arvas
Cennet Vatanımızdaki İnsanlarımıza ne olduda Vahşilendiler.İnanamıyorum.Çok üzüldüm bu duruma bee....
06 Ekim 2009 19:48
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler