YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kartal-Pendik-Tavşantepe metro hattı yarın açılıyor
Kartal-Pendik-Tavşantepe metro hattı yarın açılıyor
09 Ekim 2016 18:59
Kadıköy - Kartal metro hattının devamı olan Kartal-Pendik-Tavşantepe metro hattında test sürüşleri de tamamlandı. Yeni metro hattı yarın hizmete açılacak

Kartal-Pendik-Tavşantepe metro hattı yarın itibariyle hizmet vermeye başlıyor. 2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sokulan Anadolu yakasının ilk metrosu Kadıköy - Kartal metro hattının devamı olan hat, 4.4 kilometre uzunluğunda. Yapımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen  Kartal-Pendik-Tavşantepe metrosunu vatandaşlar yarın sabah saatlerinden itibaren kullanmaya başlayacak.

O SÜRE 35 DAKİKAYA DÜŞECEK

Yapım sürecinin 2013 yılının mayıs ayında başladığı Kartal-Pendik-Tavşantepe metrosunda bir süredir test sürüşleri devam ediyordu. Test sürüşlerinin de başarıyla sonuçlandığı Kartal-Pendik-Tavşantepe metrosunda Kartal istasyonu ardından sırasıyla Yakacık, Pendik ve Tavşantepe istasyonları yer alıyor.

Yeni metro hattıyla Pendik'ten Kadıköy'e olan ulaşım süresi de 35 dakikaya düşecek. Metro hattının Marmaray ve Metrobüs bağlantısıyla da Pendik’ten Taksim, Atatürk Havalimanı gibi merkez bölgelere kesintisiz ulaşımı sağlanacak. Söz konusu hattın Tuzla'ya kadar uzatılması hedefleniyor.

 

HABERTÜRK

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler