YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karşıyaka bayrağı Boğaz'da
Karşıyaka bayrağı Boğaz'da
20 Haziran 2015 17:37
Türkiye Basketbol Ligi play off finalinde Anadolu Efes'i 4-1'le geçerek 28 yıl sonra şampiyon olan Pınar Karşıyaka, yeşil kırmızılı bayrağını İstanbul Boğaziçi Köprüsü'ne astı.

İstanbul Valiliği, Karşıyaka'nın talebi üzerine 100 metrelik dev bayrağın köprüye asılmasına izin verdi. Fikri ortaya atan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, taraftarlarla birlikte İstanbul'a giderek Boğaz'ı yeşil-kırmızılı renklere selam durduran bayrağı sallandırdı.

2-496.jpg

Pınar Karşıyaka'nın başarısı üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da bir kutlama mesajı yayınladı. Mesaj şöyle: "Türkiye Basketbol Ligi 2014-2015 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan "Karşıyakamızın" bu büyük başarısı nedeniyle duyduğum gururu ifade edecek sözcükleri bulmakta zorlanıyorum.

Tribündeki taraftarından sporcusuna, teknik heyetinden yönetim kurulu üyelerine kadar her kademedeki Karşıyaka sevdalılarının emeği ve alınteri ile elde edilen bu büyük başarı, hiç şüphem yok ki kentimizin tarihine altın harflerle işlenecektir. Teşekkürler Kaf-Sin-Kaf…"

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler