YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kars merkezli FETÖ/PDY operasyonu: 24 gözaltı
Kars merkezli FETÖ/PDY operasyonu: 24 gözaltı
04 Ekim 2016 16:35
Kars merkezli 10 ildeki operasyonda, aralarında eski Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Erdoğan'ın da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı

Kars merkezli 10 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda, eski Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca Kars merkezli yürütülen soruşturma çerçevesinde, haklarında yakalama kararı çıkartılan 29 kişinin gözaltına alınması amacıyla, polis ekiplerince, Kars'ın yanı sıra Ankara, Konya, Gaziantep, Adıyaman, Kütahya, Aydın, Burdur, Bingöl, Bayburt'ta operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonun Kars kısmında, eski Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 17 akademisyen ve 3 öğrenci yakalandı. Adıyaman, Bayburt, Kütahya ve Burdur'da da birer şüpheli gözaltına alındı.

Kars'ta gözaltına alınan zanlıların sorgulanmak üzere, Kars İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiği, diğer illerde yakalanan 4 kişinin de Kars'a alınacağı belirtildi.

Hakkında yakalama kararı olan 5 kişinin ise arandığı kaydedildi.

Operasyon çerçevesinde, şüphelilerin yakalandığı ya da bulunabileceği bazı adreslerde de arama yapıldığı öğrenildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler