YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karnından 11 kilo tümör çıktı
Karnından 11 kilo tümör çıktı
04 Ekim 2010 22:55
Karnında şişkinlik ve nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvuran kişinin karnından 11 kilo ağırlığında tümör çıkarıldı.

Tokat'ta karnında şişkinlik ve nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvuran bir kadından yapılan ameliyatla 11 kilo ağırlığında yumurtalık tümörü alındı.

Tokat'ta yaşayan 52 yaşındaki Güler Erol, bir süre önce karnında şişkinlik ve nefes darlığı şikayetiyle Medical Park Tokat Hastanesine başvurdu.

Yapılan muayene ve tetkiklerin ardından Erol, hastanenin kadın doğum uzmanlarından Opr. Dr. Ali Ekber Şahin tarafından ameliyata alındı. Ameliyatla Güler Erol'un sağ yumurtalıktan kaynaklanan ve tüm karnı kaplayan tümör çıkartıldı. Tümörün ağırlığının 11 kilo olduğu belirlendi.

Medical Park Tokat Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada, Opr. Dr. Ali Ekber Şahin'in ameliyata ilişkin verdiği bilgiye yer verildi. Opr. Dr. şunları kaydetti:

''Hastamızda yaptığımız tetkiklerde hızlı büyüyen yumurtalık tümörü tespit ettik. Ayrıntılı tetkiklerden sonra hastamızı ameliyata aldık. Ameliyat sırasında sağ yumurtalıktan kaynaklanan ve tüm karnını dolduran 11 kilo ağırlığında, 35 santimetre boyutlarında tümör tespit ettik. Tümör başarılı bir operasyonla çıkarıldı.''

Hastanın taburcu edildiğini belirten Opr. Dr.  Şahin, ''Tümörler fazla büyümez 3-4 kilo olarak alınır. Burada hastamızın ihmalinden kaynaklanıyor. Benim bugüne kadar çıkardığım en büyük tümör'' ifadelerini kullandı.

Güler Erol ise ''5 senedir bu hastalığı çekiyordum. Yemek yiyemiyordum, yokuş çıkamıyordum. Hocam beni kurtardı'' dedi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler