YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karnında unutulan gazlı bezle 5 ay yaşadı
Karnında unutulan gazlı bezle 5 ay yaşadı
11 Eylül 2015 11:54
Özel bir hastanede göbek fıtığı ameliyatı olan 70 yaşındaki Fatma Evereklioğlu’nun karnında gazlı bez unutuldu. Evereklioğlu’nun karnında 5 aydır duran gazlı bez ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorları tarafından çıkartıldı.

Kayseri’de özel bir hastanede göbek fıtığı ameliyatı olan 70 yaşındaki Fatma Evereklioğlu'nun karnında gazlı bez unutulduğu anlaşıldı. Ameliyattan beş ay sonra karın ağrısı şikayeti çeken Evereklioğlu, bu kez Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gitti. Üniversite hastanesinde yapılan tetkiklerin ardından kadının karnında gazlı bez unutulduğu tespit edildi.

Mide kanseri olduğunu da fakültede öğrendi

Eşinin ameliyat sonrası bir türlü kendine gelemediğini anlatan Muharrem  Evereklioğlu, “Aradan 2-3 ay geçtikten sonra Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başvurduk. Burada ayrıca eşime mide kanseri teşhisi konuldu ve tedaviye başlandı. Eşime yapılan araştırmada ayrıca karnında 5 ay önceki ameliyat sırasında spanç (katlanmış gazlı bezden oluşan tampon) unutulduğu ortaya çıktı. Doktorlar hemen eşimi ameliyata alarak gazlı bezi çıkardı. Ayrıca fıtık ameliyatını gerçekleştiren doktor, eşimin mide kanseri olduğunu da anlayamadı. Eşimin kanser tedavisinin de 1 yıl gecikmesine neden oldu” diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler