YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kargo paketinden macun kıvamında şüpheli madde çıktı
Kargo paketinden macun kıvamında şüpheli madde çıktı
11 Kasım 2014 01:53
Erzurum'da hastanede çalışan bir kişiye kargo aracılığı ile gönderilen paketten macun kıvamında şüpheli madde çıktı.

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde çalışan Osman Karadeniz (32), televizyonda reklamını görüp sipariş verdiği cep telefonunu almak için kargoyu getiren PTT şubesine gitti.

Aldığı paketi hastanede çalıştığı birime gelerek açan Karadeniz, paketten cep telefonu yerine macun kıvamında yapışkan madde çıkınca durumu hastanenin acil servisindeki polise bildirdi.

Polisler tarafından, boş bir odada muhafaza altına alınan paket ve yapışkan maddenin incelenmesi için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) bilgi verildi.

Hastaneye gelen AFAD ekipleri, gaz maskesi takıp, özel kıyafet giyerek paketi ve içerisindeki maddeyi inceledi.

Yaklaşık 3 saat süren incelemenin ardından paket, içerisindeki maddeyle sivil savunma ekipleri tarafından muhafaza altına alınarak Halk Sağlığı İl Müdürlüğüne teslim edildi.

Paketin hastaneden çıkartılmasının ardından, AFAD ekipleri, acil servisteki polis noktasını dezenfekte etti.

"Konu kurumu ilgilendiren bir olay değil"

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Enbiya Aksakal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kargo paketinden çıkan maddenin incelenmesi için vakit kaybetmeden polise bilgi verdiklerini söyledi.

Maddenin kuruma gönderilen bir kargo paketinden çıkmadığını ve konunun kurumu ilgilendiren bir olay olmadığını belirten Aksakal, şöyle konuştu:

"Paketten cep telefonu yerine macun kıvamında bir madde çıkıyor. Televizyondan gördüğü telefonu almak için siparişi veren görevli, yapışkan macun kıvamında bir şey görüyor. Bunun üzerine hastane polisine gidiyor ve polis beni aradı. Bu kurumumuzu ilgilendiren, buraya gönderilen bir madde değil. Biz de emniyete bilgi verdik. Emniyet müdür yardımcısı, terörle mücadele şube müdürlüğü ile kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüğünden görevliler geldi. Polis ekipleri, bu maddenin basında yer alan 'sarı toz' olmadığını söyledi. Muhtemelen dolandırıcılık amacıyla gönderilmiş bir madde olabileceğini söylediler."

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler