YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karga 600 dönümlük araziyi yaktı
Karga 600 dönümlük araziyi yaktı
07 Temmuz 2015 10:33
Batman’da, bir karganın elektrik tellerine çarpması sonucu çıkan kıvılcım nedeni ile 600 dönüm üzerinde bulunan Kaymakam Raşit Zengin Hatıra Ormanı yandı.

Alınan bilgiye göre olay, Batman’ın Beşiri ilçe girişinde bulunan Kaymakam Raşit Zengin Hatıra Ormanı'nda meydana geldi. İddiaya göre bir karga, ormanın üzerinden geçen yüksek gerilim hattı tellerine çarparak yere düştü. bu sırada oluşan kıvılcımlar hatıra ormanının yanmasına neden oldu. Kısa sürede rüzgarın da etkisiyle yangın 600 dönümlük araziyi sardı. Yüzlerce çam ve fıstık ağaçları alevlere teslim olurken, olayı gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen 10 itfaiye aracı yangını söndürmede yetersiz kalınca devreye 3 iş makinesi ve toplumsal olaylarda kullanılan 4 TOMA aracı girdi.

Yaklaşık 4 saat süren yangın güçlükle kontrol altına alındı. Yangında yüzlerce çam ağacı yanarken çevredeki tarım arazileri de zarar gördü.

Bir karganın elektik tellerine çarpması sonucu yangın çıktığını ifade eden bazı görgü tanıkları ise, "Biz bu tesiste oturuyorduk, aniden bir karganın elektrik tellerine çarptığını gördük ve yere düşmesiyle yangını kısa sürede ormanı hepsini sardı" dedi

Olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlatıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler