YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karda yürüyüp izlerini belli ettiler
Karda yürüyüp izlerini belli ettiler
05 Şubat 2010 19:44
Kar üzerindeki ayak izleri kablo hırsızlarını ele verdi

Silivri'ye bağlı Beyciler köyünde, devriye gezen jandarma erlerinin kimlik kontrolü sırasında panikleyen kablo hırsızları yakayı ele verdi. Zanlılar suçlarını itiraf ederken, kar üzerindeki ayak izlerinden şüphelenen jandarma erleri 4 kişiyi daha gözaltına aldı.
 

Alınan bilgiye göre İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Beyciler Köyü'nde yürüttükleri önleyici devriye hizmeti sırasında şüphelendiği bir aracı durdurdu. Araçta bulunan Y.K. ve A.I'nın kimliklerini kontrol eden jandarma erleri, şüphelilere çeşitli sorular yöneltti. Çelişkili ifade veren şahıslar daha sonra bölgede trafo ve bakır tel hırsızlığı yaptıklarını itiraf etti. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerce yapılan araştırmalar sonucu bölgede yaklaşık 120 kg ağırlığında kesilmiş kablo ve bakır tel ile zanlıların, Beyciler Köyü'nde yaşayan H.K. isimli mağdurun evinden çaldıkları 1 adet elektrik trafosu ve 1 adet motorlu çim kesme makası ele geçirildi.
 

Jandarma erleri, Y.K. ve A.I'nın yakalandığı bölgede kar üzerindeki ayak izlerinden şüphelenerek olayla bağlantılı 2 kişi daha olduğunu tespit etti. Y.K. ve A.I'nın ifadelerinin alınmasının ardından diğer iki kişinin S.K. ve A.I. olduğu belirlendi. Yapılan baskınla her iki şüpheli de gözaltına alındı. Olayla ilgili şüphelilerin yapılan sorgusunda H.D. ve S.Y. isimli şahıslarında suça iştirak ettikleri tespit edilerek, şüpheliler gözaltına alındı. Yakalanan 6 kişi ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 5'i tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler