YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karda mahsur kaldılar
Van'ın Bahçesaray ilçesindeki 2985 rakımlı Karabet Geçidi'nde mahsur kalan vatandaşlar, ekiplerin 5 saat süren çalışması sonucu kurtarıldı.
Karda mahsur kaldılar
01 Kasım 2009 / 18:29 Güncelleme: 01 Kasım 2009 / 18:31

Van ile Bahçesaray ilçesi arasında ulaşımı sağlayan 2985 rakımlı Karabet Geçidi'nde yol yapım çalışması yürüten firma çalışanları, Karabet Geçidi'nin kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandığını ve onlarca aracın yolda mahsur kaldığını haber aldı.
 

Bunun üzerine harekete geçen firma çalışanları, iş makineleriyle araçların mahsur kaldığı bölgeye ulaşmaya çalıştı.
Saatler süren yol açma çalışmasının ardından yolda mahsur kalan araçlara ve içerisindeki yolculara ulaşan görevliler, yolu kardan temizleyerek ulaşıma açtı.
 

Yolda 5 saat süresince mahsur kalan ve donma tehlikesi geçiren vatandaşlar, görevlilere teşekkür ederek, yolun ulaşıma açılmasıyla yollarına devam etti.
 

Firma yetkilisi Taner Aydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün geceden itibaren başlayan yoğun kar yağışının Karabet Geçidi'ni ulaşıma kapadığını belirterek, şunları söyledi:
 

 ''Bahçesaray'a gitmek için yola çıkan sürücüleri uyarmamıza rağmen bizleri dinlemeyerek, yola devam ettiler. Bir süre sonra araçların yolda mahsur kaldığını öğrenince bizler de kurtarmak için seferber olduk. Yol açma çalışmasından sonra mahsur kalan vatandaşlara ulaştık. Sürücülerden isteğimiz bu tür havalarda yola çıkmamaları. Çünkü hem kendileri, hem de beraberlerindeki insanlar mağdur oluyor.''
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler