YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayolu ulaşıma kapandı
Kar yağışı nedeniyle Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı 8 köyün yolu ile Yayladağı-Antakya karayolu ulaşıma kapandı.
Karayolu ulaşıma kapandı
22 Ocak 2012 / 10:11 Güncelleme: 22 Ocak 2012 / 10:56

Hatay'da 10 yıl aradan sonra etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde ulaşım aksadı.

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde etkili olan kar nedeniyle 8 köy yolu ile Yayladağı-Antakya karayolu ulaşıma kapandı.

Alınan bilgiye göre, Hatay'a 50 kilometre uzaklıktaki Yayladağı ilçesinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan ve aralıksız devam eden kar, yaşamı etkiledi.

Karayolları yetkilileri, kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı ilçede, Yayladağı-Antakya karayolunun kar ve tipinin etkisiyle ulaşıma kapandığını belirterek, ekiplerin yol açma çalışması başlattığını söyledi.

Antakya'ya gitmek üzere ilçeden yola çıkan ve hazırlıksız yakalanan onlarca araç kara saplanarak yolda kaldı. Yoldan geçen diğer araçların sürücülerinin yardımıyla saplandıkları yerden çıkartılan araçlar ilçeye döndü.

İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise Yayladağı-Antakya karayolunun 5. kilometresindeki Gürışık Kavşağı ile Antakya'nın Harbiye beldesi arasında kalan yolda şiddetli yağış olduğunu vurgulayarak, sürücüleri, ilçe merkezinde zincirsiz araç kullanmamaları, Antakya-Yayladağı karayoluna çıkmamaları konusunda uyardı.

Yetkililer, ilçeye bağlı 8 köy ile ulaşım sağlanamadığını bildirerek, yağışın etkisini yitirmesiyle kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma başlatılacağını kaydetti.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler