YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayolları'nda çalışan taşeron işçiler kadro sevinci yaşadı
Karayolları'nda çalışan taşeron işçiler kadro sevinci yaşadı
16 Aralık 2015 18:03
Karayolları 11. Bölge Müdürlüğünde çalışan 841 taşeron işçisi kadro sevinci yaşadı.

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü önünde toplanan işçiler, kurban kesti ardından halay çekti.

İşçilerin kadroya alınması nedeniyle kentteki bir düğün salonunda da tören düzenlendi.

Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, burada yaptığı konuşmada, Vanlı taşeron işçilerinin kadro mutluluğuna ortak olduklarını dile getirerek "Taşeronda köle gibi çalışan arkadaşlarımızın, Karayolları gibi bir teşkilatta kadrolu işçi olması elbetteki herkesi mutlu etmektedir" dedi.
Taşeron işçilerinin sorunlarına dikkati çeken Ağar, "Taşeronda arkadaşlarımızın çalışma saatleri belli değil, asgari ücretin altında bir ücret almaktadırlar.

Kıdem tazminatları, hafta sonu tatilleri, bayram tatilleri yok. Arkadaşlarımız kıdem tazminatına, işçi haklarına kavuştular. Bizim bundan sonra yapacağımız iş Karayollları gibi diğer kurumlarda çalışan arkadaşlarımızın da kadro almasını sağlamaktır" ifadesini kullandı. 

Kadro bekleyen 2 bin kişi için de çalışma yürüttüklerini bildiren Ağar, "Hükümetin 3 ay içerisinde kamuda çalışan insanlarımızın kadroya alınması için bir çalışması var. İnşallah hükümet ile birlikte yaptığımız çalışmalar neticesinde geride kalan insanların da mağduriyetlerini gidermiş oluruz. Onlar da bu şekilde mutlu olurlar" diye konuştu. 
İşçilerden Bedia Bahçe de kadro sevincini dile getirerek "Haberi alınca çok mutlu oldum ve gözyaşlarımı tutamadım" ifadesini kullandı.

Henüz kadro almayan arkadaşları bulunduğunu anımsatan Bahçe, "İnşallah onlar da alırlar. Allah bu duyguyu herkese nasip etsin" diye konuştu.

İşçi Sertaç Tan da kadroya alındıkları için mutlu olduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler