YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karaman'daki cinsel istismar soruşturması genişletiliyor
Karaman'daki cinsel istismar soruşturması genişletiliyor
12 Nisan 2016 16:16
Karaman'da bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve öğretmenlikten ihraç edilen M.B'nin eski komşusunun açıklamaları üzerine, soruşturmanın genişletilmesi kararlaştırıldı.

Karaman'da bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve öğretmenlikten atılan M.B'nin, eski iş yeri komşusu M.T'nin, "O zaman jandarma bu işi çözebilse bu duruma gelmezdi" şeklindeki sözlerinin basın yayın organlarında yer alması üzerine cumhuriyet savcısı, soruşturmanın genişletilmesine karar verdi.

Eski komşunun ifadesi alınacak

Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü, haberin basın organlarında yer almasının ardından kolluk kuvvetlerinden M.B'nin eski komşusu M.T'nin ifadesinin alınmasını istedi.

Görevini ihmal edenler hakkında soruşturma genişletildi

4483 Sayılı yasa kapsamında, Ayrancı'da meydana geldiği ileri sürülen olayla ilgili, kamu çalışanlarından görevini ihmal edenler hakkında soruşturmanın genişletilmesine karar veren Cumhuriyet Savcısı Ünlü'nün, kolluk kuvvetleri tarafından hazırlanacak dosyanın kendisine ulaşmasından sonra soruşturmayı derinleştireceği ve konunun araştırılması için ilgili kurumlara resmi yazı yazacağı öğrenildi.

Karaman'da cinsel istismar iddiasıyla hakkında dava açılan M.B'nin eski komşusu M.T, konuya ilişkin açıklamasında, "O zaman jandarma bu işi çözebilse bu duruma gelmezdi. İçim yandı." demişti. M.T, ilçede çocukları sürekli aracıyla gezdiren M.B'den şüphelendiğini, şahıstan satın aldığı bilgisayarda müstehcen yayınlar çıkması üzerine durumu İlçe Jandarma Komutanına sözlü olarak bildirdiğini belirtmişti.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler