YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karaman'da köpek kavgası: 1 ölü, 1 yaralı
Karaman'da köpek kavgası: 1 ölü, 1 yaralı
29 Şubat 2016 16:44
Karaman'da köpek konusunda çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 70 yaşındaki Kemal Mert ve 49 yaşındaki Hacı Mehmet Sayman, birbirlerine tüfek ve tabanca ile ateş etti. Hacı Mehmet Sayman ölürken, Mert'in de durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olay, bugün saat 12.00 sıralarında Karaman merkeze bağlı Burunoba Köyü'nde meydana geldi. Mehmet Hacı Sayman, aralarında tarla anlaşmazlığı nedeniyle yüzünden husumet bulunan Kemal Mert'in çiftliğinin yanında bulunan tarlasını sulamaya gitti. 

Sayman, Mert'in çiftliğindeki köpeklerin kendisine saldırabileceğini göz önüne alarak yanına av tüfeğini de aldı. Sayman'ın yanında av tüfeğini gören Mert, iddiaya göre 'Tüfekle ne yapacaksın? Benim köpekleri mi öldüreceksin?" dedi. 

Sayman da, "Saldırırlarsa ateş edeceğim" diye yanıt verince aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Mert, tabancayla, Sayman da tüfekle birbirlerine ateş açtı. 

Vücudunun çeşitli yerlerine 5 mermi isabet eden Sayman, ambulansla kaldırıldığı Karaman Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Ağır yaralanan Mert de, ambulansla Özel Selçuklu Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Mert'in hayati tehlikesinin devam ettiği belirtti. 

YAKINLARI ACİL SERVİS ÖNÜNÜ SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ 

Mert ve Sayman'ın yakınları da her iki yaralının da aynı hastaneye kaldırıldığını sanıp Karaman Devlet Hastanesi'ne geldi. Sayman, ambulanstan indirilip, acil servise alındıktan sonra aralarında kadınlarında yaklaşık 40 kişi, birbirlerine saldırdı. Kavga, polisin müdahalesiyle sona ererken polis, hastane çevresinde güvenlik önlemlerini artırdı.


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler