YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karadenizli vatandaşlara 'Avcı kıyafeti giymeyin' uyarısı
Karadenizli vatandaşlara 'Avcı kıyafeti giymeyin' uyarısı
23 Ağustos 2016 17:46
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, kentte devam eden terör operasyonlarına işaret ederek, vatandaşların bu süreçte avcı kıyafetleri giymemesini istedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Belediye Meclisinin aylık değerlendirme toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

Ordu'da son aylarda meydana gelen terör olayları ve yürütülen mücadeleye ilişkin bir soru üzerine Yılmaz, özellikle Mesudiye Topçam bölgesindeki 3 kişinin şehit olmasının ardından özel hareket polislerine takviye için Bakanlığa talepte bulunduklarını belirterek şöyle devam etti:

"Bugün yarın kısa bir süre içerisinde başta Ordu'da ikamet eden ancak Şırnak ve Cizre'ye gönderilen özel harekat polislerimizin gelip sürece müdahil olmaları yönünde resmi yazışmalar yapıldı ve bitti. 

Tahmin ediyorum kısa süre sonra bu ekiplerimiz de bölgede operasyonlara başlayacak."

Yılmaz, Gölköy ilçesinde 1 PKK'lının öldürüldüğünü aktararak "Kısa bir süre içerisinde kalanlarının da yakalanarak etkisiz hale getirilmesini bekliyoruz. 

Bilinmesini isteriz ki devletimiz en üst düzeyde, tüm kolluk kuvvetleri ile birlikte süreci yakından takip ediyor. 

Bizim de vatandaşlarımızdan özellikle istediğimiz şüphelendikleri kişileri bizlere ihbar etmeleridir." dedi.

Avcı kıyafeti uyarısı

Ordululara bu süreçte uyarılarda da bulunan Yılmaz, şunları söyledi:

"Vatandaşlarımız özellikle bu süreçte avcı kıyafetleriyle dolaşmasın. Çünkü Gölköy'de kaçan ya da operasyonda ele geçirilemeyen 4 kişi, güvenlik güçlerinin 'Acaba avcı mı, yerleşik köylü mü ya da PKK'lı mı' tereddüdünden dolayı kaçan kişiler. 

Eğer askerimizde ya da polisimizde bunların PKK'lı olduğuna, köylü olmadığına dair bir kanaat olsa o gün onların hepsi çatışmada öldürülecekti.

O yüzden vatandaşlarımız, avcı kıyafetleri ve silahlarla mümkün olduğunca ortalıkta dolaşmasın. Vatandaşlarımızın yapacağı tek şey, nerede şüpheli hal ve hareket varsa onu derhal 155 ya da 156'ya ihbar etmesidir."


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler