YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karadenizli inadı pes dedirtti
Karadenizli inadı pes dedirtti
10 Temmuz 2014 13:41
Rize'de İl Özel İdare kiracısı iş yerini her şeye rağmen terk etmedi.

Rize’de İl Özel İdare kiracısı, iş yerinin bulunduğu binanın yıkımına başlanılmasına rağmen İl Özel İdaresi ile arasındaki hukuksal süreç devam ettiği için tehlikeye rağmen iş yerini kapatmayarak binayı terk etmemekte direniyor.

Rize’de yaşanan ilginç olayda Fahri Ekşioğlu (40) 2010 yılında İl Özel İdaresi’ne ait bir iş yerini kiralayarak mantıcı salonu açtı. 2011 yılında ise İl Özel İdaresi binanın yıkılarak yerine farklı bir kamu binası yapılacağı gerekçesi ile Ekşioğlu ile arasında olan kira sözleşmesini tek taraflı olarak fesih etti.

Ekşioğlu ise İl Özel İdaresi’ne kiracılık davası açtı. Açtığı dava üzerine mahkeme iş yeni ile ilgili tedbir kararı aldı. İl Özel İdaresi iş yerini tahliye edemese de iş yerinin üzerindeki kamu kuruşlarını boşaltarak binanın pencere ve kapı çerçevelerini sökerek insan gücü ile iç duvarlarını yıkmaya başladı. Ekşioğlu buna rağmen iş yerini boşaltmadı. Ekşioğlu, iş yerini boşaltmadığı için bina 3.5 yıldır yıkılamıyor.

Ekşioğlu, iş yerini kurarken masraf yaptığını mahkemenin yapılan masrafı tespit ettiğini ve yaptığı masrafın kendisine geri ödenmediği için direndiğini belirterek “İş yerimi açtıktan sonra bir yıl geçmeden tahliyem istendi. Bende yaptığım masrafı istedim. Yaptığım masraf ödenmediği için direniyorum” dedi.

Ekşioğlu, tüm olumsuzluklara rağmen binadan ayrılmamakta direnirken İl Özel İdaresi ekipleri insan gücü ile başladıkları yıkımı geçtiğimiz gün iş makineleri ile sürdürdüler. İş yeri çevresinde ciddi hazarlar oluşurken, Ekşioğlu tehlikeye rağmen binadan ayrılmayacağını belirtti.

Ekşioğlu yaptığı açıklamada, “İş makineleri ile dün yıkıma başladılar. İhtiyati tedbir kararı olmasına rağmen devlet kendi kanununu çiğneyerek yıkıma başladı. Bugüne kadar arkadaki küçük bir kısmı yıkacaklarını söylüyorlardı. Bugün taşlar düşmeye başlayınca konuyu polise bildirdim. Benimki bir inat değil bir hak arayışıdır. Benim bu iş yerinde yaptığım bir masraf var. Bu masrafım yargı tarafından tespit edilmiş. Ben bu masraftan da vazgeçtim. Başka bir yer talebinde bulundum. Buna da sıcak bakılmadı. Hakkımı alana kadar direneceğim” diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler