YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karadeniz'de orman yangını çıktı
Karadeniz'de orman yangını çıktı
16 Ağustos 2010 23:34
Karabük'te çıkan yangında kızıl çam ormanı zarar gördü

 Karabük'te bilinmeyen bir sebepten dolayı çıkan ot yangını kızıl çam ormanına sıçradı. Bir saatlik çalışma sonucu kontrol altına alınan yangında tahmini olarak 2 hektarlık alan zarar gördü.
   

Karabük Köyü mahallesinin üst tarafında bulunan otlar bilinmeyen bir nedenle tutuştu. Rüzgarın etkisi ile yangın, otların yanında bulunan kızıl çam ormanına sıçradı. Yangına ilk müdahaleyi mahalle sakinleri ile emniyet güçleri yaparken, olay yerine kısa sürede ulaşan Karabük Orman İşletme Şefliği'ne ait 3 arazöz müdahale etti. Zaman zaman rüzgarın ters esintisi yangına müdahale eden işçileri zor durumda bıraktı. Yangına basın mensupları da arazöz hortumlarını tutarak müdahale etti.
   

Karabük Orman İşletme Müdürü Ahmet Ünver, yangının tehlikeli bir alanda çıktığını belirterek, "Uzun zamandır Karabük'te orman yangını çıkmıyor diye seviniyorduk. Yangının çıktığı alan kızıl çam ağaçlarının olduğu tehlikeli bir alan. Yangının, alt taraftaki otlardan çıktığı belirtildi. Zamanında müdahale yangını önledi. Tahmini 1-2 hektarlık alan zarar gördü. Yangın söndürme helikopteri Rusya'da süren yangınlara müdahale ediyor. Orada işi bitince tekrar Karabük'teki görevine dönecek." dedi.
   

Yangın, bir saat içinde kontrol altına alınırken, soğutma çalışmalarına başlandı. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler