YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karabük de rahata kavuştu
Karabük de rahata kavuştu
29 Ekim 2009 20:49
Karabük'e, ilk doğal gaz düzenlenen törenle verildi.

Karabük Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ (KARGAZ) tarafından kentte ilk doğal gazın verildiği Yücel Huzurevi bahçesinde düzenlenen törende doğal gaz temsili olarak  yakıldı.
 

KARGAZ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı, törende yaptığı konuşmada, doğal gazın diğer yakıtlara oranla daha ekonomik olduğunu söyledi.
 

Yücel Huzurevi'nde 270 lira olan aylık yakıt giderini, doğal gazla 110 liraya düşürdüklerini anlatan Ahlatçı, şöyle dedi:
 

''Karabük'te 2009 yılı yatırım programı kapsamında 1 adet 40 bin metre küp kapasiteli basınç düşürme ve ölçme istasyonu, 10 bin 442 metre çelik hat, 25 bin 19 metre polietilen hat, 3 adet bölge regülatörü, 950 metre servis hattı ve 60 adet servis kutusu yapılmıştır. Bütün bunlara 8 milyon 500 bin lira yatırım yapılmıştır. Emeği geçeler teşekkür ediyorum. hedefimiz 5 yıl içinde bütün Karabük'e doğal gazı vermektir.''
 

Karabük Valisi Nurullah Çakır da hava kirliliğinin sona erdirilmesinde doğal gazın çok faydalı olduğunu, resmi kurumların da önümüzdeki yıl gaz kullanımına mutlaka geçeceğini belirtti..
 

Huzurevine verilen gazın yakımını Vali Çakır, AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ufuk Nayır ve Belediye Başkanı Rafet Vergili ile birlikte yaptılar.
 

Daha sonra gazla yakılan ateşte yapılan yemekler protokole ikram edildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler